MICHU poza BLAST Premier Spring Finals

MICHU poza BLAST Premier Spring Finals

17.06.2021, 02:09:08

Po dwóch spotkaniach z rywalizacją w ramach finałów BLAST Premier Spring pożegnał się jedyny polski zawodnik na turnieju – Michał „MICHU” Müller. Evil Geniuses co prawda postawiło opór w potyczce z Ninjas in Pyjamas, jednak ostatecznie zakończyło swoją przygodę na imprezie bez urwania choćby jednej mapy. 

O ile porażka z Gambit Esports wydawała się praktycznie nieunikniona, o tyle w związku z meczem przeciwko Ninjas in Pyjamas polscy fani wiązali spore nadzieje. Z tyłu głowy mieliśmy wszak fakt gorszej formy Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza, a także zmiany kadrowej, na jaką ostatnio zdecydował się szwedzko-duński kolektyw. Skandynawowie wydali się być jak najbardziej w zasięgu podopiecznych amerykańskiej organizacji, którzy podczas IEM Summer pokazali, że idą w dobrym kierunku.

MICHU i spółka szybko zostali pozbawieni złudzeń. Co prawda Evil Geniuses rozpoczęło Overpassa od prowadzenia 6:2, jednak to zostało szybko roztrwonione. Szczelna defensywa NiP zagwarantowała im 7 rund zgarniętych z rzędu, a triumf w pistolach wprowadził ich na ścieżkę do zwycięstwa. Ekipa Polaka miała co prawda swój mały zryw, który rozbudził nadzieje, jednak finalnie w końcówce lepsi okazali się gracze ze Szwecji.

Przyzwoity początek Evil Geniuses zanotowało także na Duście2, gdzie premierowe rundy zwiastowały zacięty mecz. Przed zmianą połów na tablicy rezultatów zagościł wynik 7:8, ale pistole znów nie poszły po myśli formacji MICHA. Formacja dowodzona przez Petera „stanislawa” Jarguza miała kolejny dobry moment i zdołała nawet wysunąć się na minimalne prowadzenie, ale finalnie znów górą okazała się piątka ze Skandynawii, która napędzana atomową dyspozycją Hampusa „hampusa” Posera domknęła serię 2:0.

Emocje w ramach finałów BLAST Premier Spring trwają jednak w najlepsze. Punktualnie o 12:30 na serwerze zagości esportowy klasyk pomiędzy G2 Esports oraz FaZe, a później będziemy świadkami starć na linii Gambit oraz Complexity i Na’Vi z BIG.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach finałów BLAST Premier Spring: 

  • 12:30 – G2 Esports vs. FaZe Clan
  • 15:30 – Gambit Esports vs. Complexity
  • 18:30 – BIG vs. Natus Vincere

Wszystkie spotkania w ramach BLAST Premier wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na kanale ESPORTNOW.

Fot. Good Game League / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze