Najlepszy polski detektyw wraca do gry. Michał Słowiński znów w ESL

15.01.2021, 09:54:16

Dla jednych najlepszy admin, dla innych postrach oszustów, którym niejednokrotnie spędzał sen z powiek. Michał Słowiński, czyli gość, który w ubiegłym roku wysłał na wielomiesięczne wakacje dziesiątki trenerów, wraca do ESL. 

Kojarzycie aferę trenerską z ubiegłego roku? Na pewno tak. A jeśli nie, to pokrótce wam ją streścimy. Wielu szkoleniowców, nawet tych z drużyn ze światowej czołówki, zostało przyłapanych na korzystaniu z nielegalnego buga w grze. Przyłapanych przez nie byle kogo, wszak z inicjatywą ręcznego wynajdowania oszustów wyszedł Słowiński wraz ze swoim kolegą. To oni poświęcali całe dnie, konsekwentnie pracując na 12-godzinne zmiany, aby ukarać oszustów.

I to się faktycznie udało. Wielotygodniowe dochodzenie zakończyło się sukcesem, a trenerzy, którym leżało coś na sumieniu, otrzymali w zamian często bardzo surowe kary. 

A jeśli nie kojarzyliście afery trenerskiej, to na pewno mówią wam coś turnieje organizowane przez ESL. Bo w przeszłości to właśnie Słowiński pełnił podczas nich rolę admina. 

– Wśród graczy wyrobiłem sobie opinię najlepszego admina w Counter-Strike’u. Zdarza się nawet, że podczas turniejów innych organizatorów zawodnicy piszą do mnie i pytają co zrobić. Przez to cały czas czuje się spełniony opowiadał nam Słowiński na świeżo po rozłące z ESL.

Teraz wraca i to z przypiętą łatką detektywa Rutkowskiego. Jego ubiegłoroczne starania zostały docenione nie tylko przez społeczność, ale także przez ludźmi stojącymi za The Esport Awards. Michał Słowiński wraz ze swoim detektywistycznym towarzyszem otrzymali na gali nagrodę ekspertów za specjalne zasługi w 2020 roku.

– Bardzo się cieszę z otrzymanej nagrody, tym bardziej, że o samym wyróżnieniu zadecydował panel ekspertów, a nie głos fanów. Fakt, że tak duże nazwiska związane na co dzień z esportem zadecydowały o naszym zwycięstwie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. To zdecydowanie jeden z najlepszych momentów w mojej karierze esportowej mówił nam wtedy Michał.

Z tropieniem złoczyńców nie kończy, bo jak sam kilka dni temu przyznał – nie przerwał śledztwa nawet na chwilę. Czasu na przeglądanie dem będzie miał teraz jednak zdecydowanie mniej. Najlepszy polski detektyw, ale też najlepszy admin wraca do gry.

 

Fot. ESL / Bart Oerbekke

Tagi:
bug trenerski ESL Michał Słowiński
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze