MIBR chwyta za kolejną brzytwę. meyern na ławce, trk nowym nabytkiem
CS:GO
Newsy

MIBR chwyta za kolejną brzytwę. meyern na ławce, trk nowym nabytkiem

20.05.2020, 01:00:56

Mimo mocno okaleczonych dłoni brazylijski tercet w postaci FalleNa, fera i TACO nie daje za wygraną. Ilu zawodników jeszcze odeślą, zanim dojdą do wniosku, że przyczyny niepowodzeń MIBR powinni szukać w nieco bardziej znajomym miejscu – we własnym sumieniu.

Odsunięcie od głównej kadry 17-letniego Ignacio “meyerna” Meyera w tej chwili nie jest specjalnym zaskoczeniem. O zmianie mówiło się już jakiś czas temu i wtedy budziło to o wiele więcej emocji. Mimo wszystko niedorzeczne ruchy MIBR powoli przestają robić na kibicach jakiekolwiek wrażenie. 

Tym bardziej że wczorajszy ruch został błyskawicznie zatuszowany wspaniałą wieścią o zatrudnieniu kolejnego zawodnika. Kolejnego, który nie zbawi południowoamerykańskiej sceny, a na sam koniec dostanie kopa od Panów z przerośniętym ego. 

To oczywiście czarna wersja przygody Alencara “trk” Rossato w MIBR. Ale czy ktoś widzi jaśniejszy scenariusz? Skoro nie pomógł chłopak uważany za jeden z największych talentów na całym świecie, to nie pomoże nikt. Jedna persona nie zastąpi całej sekwencji zmian, której potrzebuje brazylijski kolektyw.

– To już oficjalne, muszę się pożegnać. Doceniam wsparcie, które miałem w organizacji oraz profesjonalne podejście moich kolegów z drużyny. To było sześć miesięcy pełne nauki i zbierania doświadczenia. Miałem wystarczająco czasu, aby zaprezentować swoją najlepszą wersję, ale rzeczywistość pokazała, że nie byłem gotowy – pisze w krótkim oświadczeniu po odsunięciu od składu Argentyńczyk.

Meyern pozostaje zakontraktowany z organizacją, jednak otrzymał przyzwolenie na przemierzanie świata pod nowym szyldem. Wystarczy, że znajdzie się chętny, który przygarnie go pod swoje skrzydła (i najprawdopodobniej wyłoży na stół niemałą sumę).

A kim jest nowa postać, która od wczoraj w szafie ma same gadżety ze sklepu MIBR? Nie, trk to nie tarik na swoim drugim koncie. Brazylijczyk nie jest też młodzieniaszkiem. Nie jest gwiazdą światowego formatu. Nie wykręca na serwerze najlepszych liczb. Tak naprawdę większość zagadnień otrzyma w odpowiedzi “nie”. A jednak. Wybór padł właśnie na niego. Mimo że w tym roku znalazłoby się co najmniej kilku graczy z lepszymi statystykami i jeszcze większa ilość młodszych, których prościej nauczyć pewnych zachowań.

Tonący brzytwy się chwyta, jednak w sklepie nie było ich nieskończenie wiele i opcje MIBR za niedługo się skończą. Wtedy trzeba będzie odciąć rękę lub pójść zgodnie na dno.

Fot. DreamHack / Stephanie Lindgren