mhL ląduje na ławce x-kom AGO*
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

mhL ląduje na ławce x-kom AGO*

11.02.2020, 19:07:00

Jeśli myśleliście, że wieści o zmianach w Illuminar Gaming są niespodziewane, to mamy dla Was coś lepszego – Miłosz „mhL” Knasiak wylądował na ławce rezerwowych x-kom AGO. Jak informuje organizacja, „najbliższe tygodnie poświęci na pracę indywidualną w obszarach tematycznych wyznaczonych przez trenerów.” Sprawa ma jednak drugie dno.

Wielka rewolucja w AGO rozpoczęła się kilka miesięcy temu od rozstania z większością składu, połączenia sił z x-komem i  poszukiwań nowych zawodników. Droga była jasna – obserwacje i badania, które mają wyłonić graczy mogących dołączyć do Damiana „Furlana” Kisłowskiego i Dominika „GruBego” Świderskiego.

Początkowo powołany zespół, w którym poza mhLem znaleźli się też Patryk „Sidney” Korab i Eryk „leman” Kocęba, nie wzbudzał podziwu wśród rywali i kibiców. Z czasem okazało się, że połączenie młodości z doświadczeniem zaczyna radzić sobie coraz lepiej, o czym świadczyły chociażby otwarte eliminacje do Intel Extreme Masters w Katowicach czy ostatnie występy w kwalifikacjach do Minora przed ESL One w Rio de Janeiro.

Jedną z wyróżniających postaci był mhL, dla którego nie miało znaczenia czy gra przeciwko rodakom, czy czołowym ekipom świata. Trudno więc myśleć, że jego obecność na ławce rezerwowych AGO to powód słabej formy. Organizacja wydała tylko krótkie oświadczenie:

Decyzją sztabu x-kom AGO, snajper Miłosz „mhL” Knasiak najbliższe tygodnie poświęci na pracę indywidualną w obszarach tematycznych wyznaczonych przez trenerów.

Kilkadziesiąt minut wcześniej profil PolishLeaks na Twitterze informował jednak, że decyzja ta została podjęta na prośbę samego zawodnika. Prawda może znajdować się po środku, gdyż według pozyskanych przez nas informacji sprawa ma drugie dno.

Różne źródła donoszą, iż mhL po prostu nie chciał grać w jednym składzie z lemanem. Między graczami miało nawet dochodzić do licznych kłótni. Trudno jest więc wyobrażać sobie, że Knasiak powróci do głównego składu, gdy będzie w nim Kocęba. Na ten moment nie poinformowano także, kto miałby go zastąpić. Prawdopodobna jest opcja, iż do drużyny wejdzie rezerwowy – Maciej „F1KU” Miklas.

Wymagałoby to zmian ról na mapie, ale na pewno wprowadzenie młodego zawodnika mogłoby ułatwić przygotowania do startujących jutro, ostatnich kwalifikacji do Minora. Pojawienie się w składzie kogoś z zewnątrz mogłoby zmniejszyć szanse na awans.

AKTUALIZACJA: Maciej Opielski z x-kom AGO potwierdził, że do składu wchodzi F1KU, a grą z AWP zajmie się Furlan. 

Fot. x-kom AGO / Krystian Pilawa

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze