Mecze Ekstraklasy w Football Managerze i FIFIE, F1 na wirtualnym torze i konsola zamiast MMA
Pozostałe
Reportaże

Mecze Ekstraklasy w Football Managerze i FIFIE, F1 na wirtualnym torze i konsola zamiast MMA

15.03.2020, 13:52:00

Ostatnie tygodnie to czas wielkiej próby dla całego świata, a w tym również dla sektora sportowego. Zdecydowana większość rozgrywek czy turniejów w poszczególne dyscypliny została zawieszona lub odwołana, a sportowcy zgodnie dołączyli do akcji #zostańwdomu. I choć w przeszłości gry komputerowe często były przez przedstawicieli sportów tradycyjnych demonizowane i spychane na margines, tak aktualnie obserwujemy całkowite odrzucenie podziału. W końcu jakoś trzeba zabić czas! 

W naszym cyklu „Niedzielny gracz” często opisywaliśmy historie, które przecinały świat sportów tradycyjnych z grami lub nawet esportem. W czasach globalnej pandemii sportowcy czy też osobistości branżowe chętnie oddają się przyjemności związanej z waleniem w joystick i błogiemu stukaniu w klawisze. Ostatnie dni przyniosły zresztą scenariusze, których nie wymyśliliby najstarsi górale… 

Ekstraklasa zawieszona i nie możemy rozegrać meczu? Przytrzymajcie nam ̶p̶i̶w̶o̶ izotonik… 

Kiedy zobaczyłem tweeta wysłanego z oficjalnego profilu Piasta Gliwice, przetarłem oczy ze zdumienia. Na kilka godzin po zawieszeniu rozgrywek Ekstraklasy aktualny mistrz kraju postanowił i tak rozegrać spotkanie z Wisłą Kraków, robiąc to w formie symulacji w popularnej grze Football Manager. Do tego relacja live w czasie rzeczywistym, zaangażowanie ze strony kibiców czy nawet podmiotów zajmujących się śledzeniem statystyk. Content w czystej postaci, brawo! 

 

 

Na podobny manewr zdecydowały się drużyny Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa, które postanowiły jednak dodać do spektaklu bardziej bezpośrednią rywalizację. Zespoły spotkały się na boisku w FIFIE i jedynym mankamentem może być to, że nie zdecydowano się na przeprowadzenie transmisji z gry. A nawet media przyjechały… 

Nie od dziś wiadomo zresztą, że FIFA to najpopularniejszy tytuł wśród piłkarzy. Pomimo długich godzin na treningach i oficjalnych spotkaniach zawodnicy i tak uwielbiają rywalizować ze sobą w najpopularniejszy symulator swojej dyscypliny sportu. Pomimo niesamowicie złej sytuacji we Włoszech pozytywne nastawienia zachowuje między innymi reprezentant Polski, Piotrek Zieliński, który spędza izolację od świata na ogrywaniu swoich kolegów po fachu. 

Nie samą piłką człowiek żyje 

W obliczu epidemii SARS-COV-2 odwołane zostało Grand Prix Australii, jednak fani sportów wyścigowych również mogą liczyć na zastępcze atrakcje. Pomocną dłoń wyciągnęli przedstawiciele stosunkowo młodej gałęzi esportu, czyli simracingu, którzy w miejsce GP zorganizowali zmagania na wirtualnym torze. Oprócz profesjonalnych graczy w kokpitach pikselowych bolidów można zobaczyć również kierowców wyścigowych. Najgłośniejszym nazwiskiem na liście uczestników jest bez wątpienia Max Verstappen, czyli reprezentant Red Bull Racing. U jego boku znajdą się z kolei między innymi Neel Jani, Juan Pablo Montoya i Antonio Felix da Costa. The Race All-Star Esports Battle został rozegrany w grę RFactor2. 

Na organizację podobnego eventu online zdecydowała się również brytyjska firma Veloce Esports. W niedzielę po godzinie 18 zostaną rozegrane zmagania w grę F1 2019, a na serwerze zameldują się takie sławy jak Thibaut Courtois z Realu Madryt czy Lando Norris reprezentujący markę McLaren. Jeśli jesteście ciekawi, jak profesjonalni kierowcy poradzą sobie z wysokości biurka, to oglądajcie kanał Veloce od 18:30. 

Zamienić walkę w ringu na walkę z nordyckimi bóstwami

Swoim przepisem na spędzenie czasu w domu pochwalił się również zawodnik mieszanych sztuk walki oraz dziennikarz i komentator sportowy – Łukasz Jurkowski. Popularny Juras spędza nadmiar wolnego z padem w dłoni, oddając się przygodzie w jednym z najlepszych wydawnictw na konsole PlayStation – God of War. Patrząc na karierę zawodnika, nie mamy wątpliwości, że poradzi sobie z przeciwnikami również w wirtualnych walkach. 

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze