McDonald’s sponsorem FaZe Clanu!

05.08.2021, 10:45:21

FaZe Clan ogłosił kolejną współpracę z firmą spoza branży esportowej. Na liście partnerów amerykańskiej organizacji pojawił się gigant gastronomiczny i symbol fast foodu – McDonald’s.

W ramach sponsoringu oba podmioty stworzą serię materiałów z udziałem największych gwiazd FaZe Clanu. Projekt w dużej mierze ma na celu podkreślić różnorodność w branży gamingu i esportu. 

Partnerstwo nazwane zostało przez amerykański klub jednym z największych kontraktów z marką fast food w historii gamingu. W filmie promocyjnym udział wzięli m.in. Rug, Adapt i Swagg, którzy w restauracji McDonald’s stworzyli strefę gamingową, zajadając się kultowymi frytkami i kanapkami.

W FaZe nadal stawiamy różnorodność i integrację na czele naszych priorytetów i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z kultową marką, taką jak McDonald’s – mówi dyrektor generalny FaZe Clanu, Lee Trink. – To kolejny przykład rozszerzania naszej marki poza królestwo gier. Mamy nadzieję, że naszym fanom spodobają się treści stworzone dzięki temu przełomowemu partnerstwu – dodaje.

McDonald’s jest podekscytowany współpracą z FaZe Clanem. Chcemy rzucić światło na społeczności, do których docieramy i promować ich pasje w zabawny sposób – powiedział Christopher Mann, właściciel, operator i przewodniczący Komitetu Marketingu Franczyzobiorcy USA McDonald’s. – Dzięki tej współpracy możemy rzucić światło na rosnącą różnorodność branży gier, pozytywnie wpływając na przyszłość gamingu dla młodych. I jesteśmy z tego dumni – kontynuuje.  

Aby esport uczynić bardziej zróżnicowanym. Czym właściwie jest XSET?

Materiały z serii FaZe Clan x McDonald’s skupią się na przedstawieniu historii reprezentantów amerykańskiej organizacji. W ramach projektu poznamy więc ścieżki rozwoju poszczególnych bohaterów spod sztandaru FaZe: od gwiazd okupujących szczyty po latach pracy, na odkrywanych talentach kończąc. 

To nie pierwsze kroki McDonald’s w świecie esportu. W ostatnim czasie symbol świata fast foodu nawiązał współpracę z Gen.G, Entropiq, LAFC Gaming czy Mobile Legends: Bang Bang.

FaZe Clan na sponsorskiej liście posiada wiele marek o globalnym zasięgu. Wystarczy wspomnieć o wspólnych działaniach z Kingston Technology, Nissanem, G-Fuelem, Steel Series, Beats, Sports Illustrated czy Manchasterem City.

Fot. FaZe Clan x McDonald’s

Tagi:
FaZe Clan McDonald's
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze