Polacy na podbój Belgii! matty i n0tice z angażem w Clubie Brugge

03.02.2021, 14:18:13

MAESTRO rozwija skrzydła. Mateusz “matty” Kołodziejczyk w duecie z Mateuszem “n0ticem” Wolniakiem zasilają szeregi belgijskiego klubu piłkarskiego. Od tej pory serwery podbijać będą w barwach esportowej sekcji Clubu Brugge.

O Kołodziejczyku rozwijającym karierę w towarzystwie Belgów głośno zrobiło się na przełomie 2020 i 2021 roku. To wówczas okazało się, że otoczony przez obcokrajowców matty ma szansę powalczyć o awans na Intel Extreme Masters. Choć ostatecznie drużynie nie udało przebić się przez ESL European Championship Winter 2020, los się do niej uśmiechnął.

Skład wzbogacony dodatkowo przez n0tice’a otrzymał bowiem propozycję kontraktową od Clubu Brugge – aktualnych mistrzów Eerste klasse A, a więc najwyższej ligi piłkarskiej w Belgii. Polacy połączą siły z tercetem Belgów, który zna się nie tylko z MAESTRO, ale również wspólnej gry w barwach LowLandLions czy Epsilon. 

Kołodziejczyk w przeszłości reprezentował ALSEN Team, Team Refuse, ESC Gaming czy też ATB Gaming. Najdłużej związał się jednak z Izako Boars, które reprezentował od 2017 do 2019 roku. Choć na koncie ma wicemistrzostwo ESL Mistrzostw Polski, udział w Polskiej Lidze Esportowej czy złote medale niejednego turnieju LAN-owego, ciągnie się za nim afera z przełomu 2014 i 2015 roku. To wówczas byli zawodnicy ALSEN-Teamu otrzymali dożywotnie zakazy występów w rozgrywkach wspieranych przez Valve.

Wolniak z kolei znany jest głównie z pomocy Illuminar Gaming w zeszłorocznych rozgrywkach Nine to FIve. Organizacja przedstawiła go krótko – “nadchodzący talent rodem z Polski”.

To już oficjalne! Od staję się członkiem eClubu Brugge! To dla mnie coś nowego: nowy język, nowa rola, nowi ludzie. Jestem w pełni zmotywowany do ciężkiej pracy i osiągania wszystkiego, co możliwe! Wiem, że w tym składzie możemy wiele wygrać. Kibicujcie nam! – napisał wraz z oficjalnym ogłoszeniem składu n0tice.

Skład Clubu Brugge eSports:

  • Mateusz „⁠matty⁠” Kołodziejczyk
  • Mateusz „⁠n0tice⁠” Wolniak
  • Steven „⁠Stev0se⁠” Rombaut
  • Robin „⁠simix⁠” Bynens
  • Richard „⁠ritchiEE⁠” Mestdagh

Debiutancki mecz formacji zaplanowano na 11 lutego. To wówczas Club Brugge stanie do walki w pierwszej odsłonie Elite Series – rozgrywek dedykowanych zespołom z regionu Beneluksu.

Fot. Club Brugge
Tagi:
Club Brugge matty n0tice
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze