Marco Asensio wprowadza Real Madryt na szczyt. Królewscy mistrzami turnieju esportowego
Newsy
Pozostałe

Marco Asensio wprowadza Real Madryt na szczyt. Królewscy mistrzami turnieju esportowego

23.03.2020, 14:12:11

Real Madryt zdominował LaLiga Santander FIFA 20 Challenge – „zastępcze” zmagania piłkarskie zorganizowane z uwagi na zamknięcie stadionów. W obliczu futbolowego przestoju piłkarze znani z hiszpańskich boisk przenieśli się na kilka chwil na wirtualną murawę. Królewskich do zwycięstwa charytatywnego turnieju poprowadził Marco Asensio, drużynowy napastnik.

Pandemia COVID-19 sparaliżowała ludzkość w każdym zakątku świata. Naturalnie mocno oberwał również świat sportu, który stanął przed koniecznością zawieszenia, przeniesienia, a nawet odwołania wydarzeń i rozgrywek zaplanowanych na najbliższe miesiące.

Przedstawiciele sportowych organizacji z kryzysem radzą sobie w najróżniejsze sposoby, za wszelką cenę utrzymując kontakt z kibicem. Niejednokrotnie pomagają im w tym narzędzia oferowane przez środowisko esportowe. Oto więc zespoły Ekstraklasy SA zapraszają fanów na towarzyskie mecze w FIFA 20, a przedstawiciele Formuły 1 brak rajdowych emocji rekompensują widzom wirtualnymi wyścigami.

Do esportowej gry włączyła się również LaLiga Santander, organizując charytatywne rozgrywki esportowe wraz z lokalnym YouTuberem – Ibai Llanosem. Podczas transmisji meczów uzbierano 140 tysięcy euro, które zostaną przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Pieniądze trafią na konto UNICEF-u. Finałowy pojedynek obejrzało 170 tysięcy widzów.

Marco Asensio wielkim finale pokonał Aitora Ruibala z Leganes, wcześniej odprawiając z kwitkiem Edu Expósito z SD Eibar, Manu Morlanesa reprezentującego Villareal i José Martíneza – obrońcę Granady. Napastnik Realu Madryt na przestrzeni całych rozgrywek zdobył osiemnaście goli, tracąc wyłącznie trzy.

To był niesamowity turniej. Celem była zabawa i śmiech w tych trudnych dla wszystkich czasach, a także zebranie funduszy na walkę z COVID-19. I udało nam się! Gratulacje dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję za wielkie wsparcie. Do końca, vamos Real! – zakomunikował po spektakularnym triumfie sam piłkarz.

W zmaganiach wzięli udział reprezentanci niemal wszystkich klubów hiszpańskiej ekstraklasy. W zabawie zabrakło jedynie Mallorci oraz Barcelony, którą zablokowała umowa partnerska podpisana z KONAMI, a więc wydawcą konkurencyjnej gry – Pro Evolution Soccer.

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza