Marc-André ter Stegen wystąpi na wirtualnym torze
Newsy
Pozostałe

Marc-André ter Stegen wystąpi na wirtualnym torze

21.05.2020, 09:20:53

Marc-André ter Stegen jako kolejny utytułowany sportowiec podniósł esportową rękawicę. Bramkarz FC Barcelony weźmie udział w inauguracyjnym wyścigu CUPRA Simracing Series.

Utytułowany reprezentant Niemiec na wirtualnym torze spotka się m.in. z mistrzami świata: Jordim Gené, Mattiasem Ekströmem i Mikelem Azconą. Wypakowany gwiazdami wyścig ma zachęcić zainteresowanych do zapisów na kolejne starty. W serii trzynastu wyścigów internetowych na dobrą sprawę wziąć może bowiem każdy.

Nowa formuła Simracing to wspólna inicjatywa marki CUPRA i RaceRoom, oficjalnego dostawcy sprzętu symulacyjnego WTCR. Kwalifikacje, do których organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, potrwają do 24 maja. Odbędą się one na wirtualnym torze Nürburgring w formule time attack. Dwudziestu czterech najszybszych kierowców już 30 maja stanie na kultowej niemieckiej trasie odwzorowanej przez projektantów gry.

Serię trzynastu startów rozpocznie wyjątkowy wyścig z udziałem gwiazd sportu. W wirtualnych samochody wskoczą: Marc-André ter Stegen – bramkarza FC Barcelony, Mattias Ekström, mistrz świata w Rally Crossie oraz Jordi Gené, mistrz świata World Touring Car, a więc globalni ambasadorzy marki CUPRA. To jednak nie wszystko. Na liście widzimy także Mikela Azconaa, Mikaelę Ahlin-Kottulinsky’ego i Sebastiana Stahla

Relacja na żywo ze wszystkich wyścigów CUPRA Simracing Series będzie dostępna na oficjalnym kanale CUPRY w serwisie Youtube. Wydarzenie z udziałem ter Stegena wystartuje 21 maja o godzinie 20:00.

Fot. 400mm.pl/PIOTR KUCZA