Manchester City i FaZe Clan zaczynają współpracę

26.09.2019, 15:20:00

Współpraca klubów sportowych z organizacjami esportowymi powoli staje się codziennością. Tym razem na taki krok zdecydował się Manchester City, który postawił na wspólne działania z FaZe Clanem.

Choć zwykle taka współpraca polega na kooperacji na tle sportowym, tym razem dotyczyć będzie nieco innej części esportu. Jak zapowiada Manchester City w swoim oświadczeniu, klub wraz z nowym partnerem będzie przygotowywać treści wideo, organizować różne imprezy, a także wprowadzi do swojej oferty różne produkty łączące obie marki.

Oczywiście nie będzie to polegać jedynie na tym, gdyż zawodnicy FIFA z obu stron porozumienia będą też wspólnie trenować i grać sparingi między sobą. 

Nie jest to pierwsza współpraca Manchesteru City z FaZe Clanem. Już w 2017 roku, gdy The Citizens odbywali zgrupowanie w Stanach Zjednoczonych, doszło do kolaboracji, w trakcie której wspólnie stworzono kilka filmów na YouTube z wyzwaniami dotyczącymi piłki nożnej i FIFY. Dzisiejsze ogłoszenie ma być tylko formalizacją tego porozumienia.

Esport jest najszybciej rozwijającym się sportem. Kolaboracja z marką FaZe Clan jest początkiem nowego etapu w esportowej historii Manchesteru City. Wiemy, że fani chcą celebrować swoją miłość do piłki nożnej w różnych aspektach swojego życia poprzez modę, muzykę i granie, aby stworzyć kulturę, która dzieje się także poza boiskiem – mówi Nuria Tarre, szef działu marketingu w City Football Group. – Nie możemy doczekać się pracy z FaZe Clanem, aby stworzyć nowe i wciągające metody do angażowanie się w życie klubu.

Swój komentarz wygłosił także Lee Trink, dyrektor generalny FaZe Clanu: – Sojusz z Manchesterem City tworzy potężną okazję, aby dołączyć do naszej wspólnej grupy fanów na boisku i poza nim. FaZe Clan dalej będzie przesuwać granice gamingu i esportu, aby angażować naszych fanów w doświadczenia, które są dla nich bardzo znaczące, warte zapamiętania i zaskakujące.

Nie jest to współpraca mająca na celu połączyć działalność esportową obu podmiotów, a jedynie ją powiększyć. Zarówno Manchester City jak i FaZe Clan to jedne z największych marek w swoich branżach, dzięki czemu wspólnie mogą stworzyć przestrzeń na łączenie sportów tradycyjnych z potencjałem esportu. 

To jednak nie jest pierwszy przypadek łączenia obu światów. Ostatnio AS Monaco postanowiło rozszerzyć swoją sekcję esportową o dywizję Fortnite, natomiast Pogoń Szczecin rozpoczęła swoją współpracę z piratesports. 

Fot. Manchester City

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze