Major zbiera żniwa. Duńsko-francuska rewolucja na horyzoncie?

Major zbiera żniwa. Duńsko-francuska rewolucja na horyzoncie?

07.11.2021, 13:09:59

To byłaby jednak z najbardziej niespodziewanych rewolucji kadrowych w dziejach CS:GO. Nie chodzi tu konkretnie o same zmiany w Vitality, wszak tych mogliśmy się po cichu spodziewać. Mowa bardziej o potencjalnych zastępcach Francuzów w składzie pszczół. Według dziennikarzy portalu 1pv mieliby nimi zostać Magisk, dupreeh i zonic. Takiej mieszanki na scenie jeszcze nie mieliśmy.

Kyojin ofiarą własnej gry… ale shox?

Nie oszukujmy się – po fatalnym występie Jaysona “Kyojin” Nguyen Van na kończącym się dziś PGL Majorze jego pozycja w składzie stała się zagrożona. Francuz do tych absolutnie najmłodszych już nie należy, zatem miejsca na rozwój czy zwalczanie presji również nie otrzyma tyle, co żółtodziób. No i stało się to, co stać się miało – Kyojin ma wylecieć składu. Ale nie sam, bowiem wraz z nim pokład Vitality miałby opuścić Richard “shox” Papilon.

Zmiana ta dziwiłaby szczególnie, ponieważ potencjalnie nowy gracz Vitality – Magisk – może wziąć na siebie ciężar prowadzenia drużyny. A w takiej sytuacji zdecydowanie słabszym ogniwem Pszczół byłby Dan “apEX” Madesclaire.  Być może jednak Vitality ma na Duńczyka nieco inny plan i nie chce obciążać go obowiązkami dowódcy.

Duńczycy i Francuzi razem? Tego jeszcze nie grali

Takiego połączenia i to w tak głośnym projekcie jeszcze nie mieliśmy. Jak to wygląda na papierze? Szczerze mówiąc – trudno powiedzieć. Nie mówiąc już o wszystkim tym, co wydarzy się na serwerze. Czy wymiana Kyojina i shoxa na Magiska i dupreeha jest wzmocnieniem? Czysto teoretycznie tak. Dodatkowo pierwszy z wymienionych Duńczyków ma za sobą grę w międzynarodowej ekipie. Trudno jednak wywróżyć, czy fuzja francuskiego i skandynawskiego stylu gry przyniesie efekty.

Skład Vitality ma wkrótce wyglądać następująco:

  • Dan „⁠apEX⁠” Madesclaire
  • Mathieu „⁠ZywOo⁠” Herbaut
  • Kévin „⁠misutaaa⁠” Rabier
  • Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen
  • Emil „⁠Magisk⁠” Reif
  • Danny „⁠zonic⁠” Sørensen – trener

Z drużyną pożegnaliby się w takiej sytuacji:

  • Richard „shox” Papilon
  • Jason „Kyojin” Nguyen Van
  • Rémy „⁠XTQZZZ⁠” Quoniam

Fot. ESL / Helena Kristiansson

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gen.jusz
gen.jusz
1 rok temu

Może wyrzucenie shoxa było związane z jego niechęcią do zmiany języka komunikacji na angielski…