MAD DOG’S PACT w drodze na BLAST-a. Nadchodzi Fantasyexpo Cup

MAD DOG’S PACT w drodze na BLAST-a. Nadchodzi Fantasyexpo Cup

02.03.2021, 17:58:02

MAD DOG’S PACT ma szansę awansu na prestiżowy turniej BLAST Premier Showdown. Wszystko za sprawą połączenia sił Fantasyexpo i BLAST, którego efektem stały się zawody skupiające zespoły z Europy Zachodniej.

Kolejnym efektem rozwoju partnerstwa organizatorów Fantasyexpo i BLAST stał się międzynarodowy turniej Fantasyexpo Cup. Rozgrywki zrzeszą drużyny pochodzące z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Staną się również bezpośrednią drogą do prestiżowych zawodów przyciągających najlepsze składy z całego świata – BLAST Premier Showdown.

Ruchy włodarzy BLAST wynikają z chęci jeszcze większego otwarcia się na sceny regionalne oraz drużyny aspirujące do gry z czołówką. Rolą lokalnych organizatorów pokroju Fantasyexpo jest organizacja zawodów kwalifikacyjnych do ów wydarzeń – zarówno wiosennych, jak i jesiennych. Polski odział odpowiadać będzie za wyłonienie reprezentantów z Europy Zachodniej. Pula nagród Fantasyexpo Cup składa się z 25 tysięcy dolarów oraz biletu na BLAST Premier Showdown.

W Fantasyexpo Cup weźmie udział łącznie osiem zespołów. W wiosennej edycji rozdano trzy zaproszenia, które trafiły w ręce zawodników mousesports i FunPlus Phoenix, ze względu na wysokie pozycje w rankingu HLTV, oraz do mistrzów Polskiej Ligi Esportowej –  MAD DOG’S PACT. Biało-czerwoni otrzymają ponadto dodatkowe miejsce, które przypadnie kolejnej drużynie z PLE. Osobne kwalifikacje przewidziano też dla Niemców oraz Brytyjczyków. Przedstawiciele reszty regionów walczyć będą z kolei w kwalifikacjach dla obszaru DACH, a także eliminacjach otwartych. Turnieje kwalifikacyjne odbywać będą się od 5 do 13 marca.

Lista uczestników i podział kwalifikacyjny Fantasyexpo Cup. Fot. PLE

Lista uczestników i podział kwalifikacyjny Fantasyexpo Cup. Fot. PLE

Z naszymi partnerami z BLAST znamy się już od czterech lat. Bardzo się cieszę, że wspólnie razem z nimi możemy bardzo pozytywnie wpłynąć na europejski rynek esportowy. Dzięki tej współpracy, lokalne ligi z rynków Polski, Niemiec, Francji, UK oraz Włoch będą miały szansę zaoferować swoim drużynom możliwość grania na poziomie globalnym. Dla Fantasyexpo dodatkowo jest to niesamowita szansa na kolejne doświadczenia z produktem na poziomie międzynarodowymmówi Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder Fantasyexpo.

Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Fantasyexpo, mają udokumentowane doświadczenie w tworzeniu wspaniałych wydarzeń Counter-Strike i współpracy z najbardziej utalentowanymi drużynami w Europie Zachodniej. Naszą ambicją w 2021 roku jest uczynienie BLAST Premier najbardziej otwartą i dostępną serią turniejów na scenie. Współpracując z wiodącymi partnerami regionalnymi, takimi jak Fantasyexpo, jesteśmy w stanie to osiągnąć, ponieważ setki drużyn mają szansę wziąć udział w wiosennym pojedynku – dodaje Andrew Haworth, Commissioner for BLAST Premier.

Współpraca Fantasyexpo z BLAST trwa przeszło cztery lata. Jak mówią organizatorzy: „przez cały ten okres obu podmiotom przyświeca zestaw tych samych celów – profesjonalizacja i rozwój ekosystemu esportowego”. Wcześniejszym efektem zacieśniania więzi przez obie firmy stał się projekt BLAST Rising.

Fot. MAD DOG'S PACT
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze