Maciej Kołek wyróżniony podczas Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej

Maciej Kołek wyróżniony podczas Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej

10.10.2021, 14:55:19

Kategoria esport zadebiutowała podczas tegorocznej edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Podczas uroczystej gali organizatorzy wyróżnili Macieja Kołka, który odebrał z ich rąk symboliczną statuetkę.

Polski Konkurs Fotografii Sportowej odbywa się od 2014 roku, a pieczę nad nim trzymają Agencja Press Focus oraz Miasto Chorzów. Dopiero w tym roku organizatorzy postanowili wzbogacić jednak listę kategorii o esport. Symbolicznym, bo pierwszym zwycięzcą konkurencji został Maciej Kołek.

Za najlepszą fotografię esportową uznano zdjęcie z Oleksandrem „s1mplem” Kostylievem w roli głównej. Kołek uchwycił na nim moment zwycięstwa Natus Vincere podczas turnieju BLAST Premier w Londynie. Niech nie zwiedzie was jednak data wyszczególniona na wyróżnieniu. Zawody nie odbywały się bowiem we wrześniu, tylko w lutym 2020 roku.\

To docenienie moich pięciu lat pracy z fotografią esportową i w pewnym sensie zapewnienie, że jest o co walczyć dalej. Dziękuję jury za wybór mojego zdjęcia. Dziękuję agencji Press Focus za wzięcie pod uwagę esportu jako kategorii – pisał Maciej Kołek tuż po uroczystej gali.

– To pierwszy raz, kiedy PKFS zaprosił pod swoje skrzydła esport. I i chyba eMinePro w postaci Krzysztofa Kubickiego miało tutaj swój wpływ, za co również dziękuję! Na koniec dziękuję Katarzynie Miksie za codzienne wsparcie w nawet najtrudniejszych kryzysach pewności co do swojej fotografii oraz rodzicom za to, że mogłem rozwijać się jako fotograf bez przeszkód – kontynuował podziękowania.

Maciej Kołek przygodę z fotografią esportową rozpoczął w 2016 roku od finałów LCS w Krakowie. Szybko zyskał miano jednego z najbardziej utalentowanych specjalistów w Polsce. Od tej pory widywać mogliśmy go m.in. podczas turniejów z cyklu BLAST Premier, Intel Extreme Masters, Good Game League, Games Clash Masters czy Polskiej Ligi Esportowej.

Można fotografować smutek i płacz, ale ukazanie zwycięstwa ma większą wartość

Tagi:
Maciej Kołek Polski Konkurs Fotografii Sportowej
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze