CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Lvl. 1 crook vs Lvl. 100 Kruk

03.11.2020, 16:37:36

Wisła All in! Games Kraków nieoczekiwanie wskoczyła do stawki turnieju Nine to Five 5 i niesiona fantastyczną dyspozycją Wiktora “mynio” Kruka zameldowała się w półfinale. Organizatorzy w ostatniej chwili wytypowali ich w miejsce brazylijskiego MIBR. “Dobra zmiana” sama ciśnie się na usta.

To miało być spokojne, wczesne popołudnie dla zawodników Wisły. Polacy powoli szykowali się do wieczornych spotkań w ramach ESL Mistrzostw Polski, jednak organizatorzy Nine to Five 5 mieli na nich inne plany. No i powiedzmy sobie szczerze – jeżeli ktoś oferuje ci udział w ćwierćfinale wieloetapowego turnieju, gdzie walka toczy się o 50 tysięcy dolarów, nie możesz odmówić.

Dlatego punktualnie o 12 reprezentanci Białej Gwiazdy zameldowali się na serwerze. Specjalne podziękowania wypada wysłać też w stronę MIBR, które zrezygnowało z udziału w turnieju. I oni zaoszczędzili sobie wstydu, i ich zastępcy zyskali szansę na walkę w gronie silnych drużyn.

Sam mecz przeciwko kazachskiemu K23 można podsumowac w trzech słowa – Wiktor “mynio” Kruk. I równie dobrze możnaby nic więcej nie dodawać. 25-letni reprezentant Wisły miał dziś wyjątkowo udany dzień. Choć to i tak spore niedoszacowanie, w końcu na dwóch zwycięskich mapach zdobył on 60 eliminacji przy zaledwie 22 śmierciach. A przecież Polacy do turnieju przystąpili z marszu.

Dzisiejsza seria to tylko kolejna z pieczęci pod znakomitą dyspozycją Wisły All in! Games Kraków w ostatnich tygodniach i miesiącach. Jeżeli to nie zaprowadzi ich do czołowej trzydziestki światowego rankingu, to polskiej ekipy naprawdę długo w niej nie zobaczymy. Bo tak dobrze funkcjonującego zespołu nie mieliśmy od miesięcy.

Mamy za to idealnie współgrający duet w postaci Dycha-snatchie. Dlaczego o nim wspominamy? Bo to właśnie reprezentanci Sprout będą przeciwnikami Wiślaków w drodze do finału Nine to Five. Sprout rozgoryczone wczorajszą porażką z North, która odebrała im szansę na udział w IEM Beijing, będzie chciało wynagrodzić sobie tamtą wpadkę. Jeżeli jednak Kruk zje jutro to samo śniadanie, co dzisiaj, z losem polskiej dwójki w niemieckich barwach może być różnie.

Wisła All in! Games Kraków 2:1 K23 (16:6 Train, 12:16 Dust2, 16:11 Nuke)

A rozstrzygnięcie turnieju Nine to Five 5 już jutro. Półfinałowe starcia zaplanowano na godzinę 9:00, natomiast wielki finał ruszy w samo południe.

Fot. DreamHack/Jennika Ojala / Wisła All in! Games Kraków/Łukasz Twardowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze