Wczoraj w FC Schalke 04, dzisiaj razem z AGO ROGUE. Lurox zagra w Ultralidze

Wczoraj w FC Schalke 04, dzisiaj razem z AGO ROGUE. Lurox zagra w Ultralidze

07.01.2021, 18:18:07

AGO ROGUE zaczyna odkrywać karty związane ze składem mającym wystąpić w Ultralidze. Pierwszym zawodnikiem, który wejdzie w szeregi odświeżonej kadry, jest Lukas „Lurox” Thoma. 

Lurox od 2019 do 2020 roku reprezentował barwy FC Schalke 04. Dwudziestojednolatek głównie rozwijał się w projekcie Evolution skupionym wokół rozgrywek regionalnych. Otrzymał jednak szansę, by rozegrać dziesięć meczów na najwyższym szczeblu europejskim – w LEC. O ile we wiosennym splicie zanotował trzy triumfy przy tylko jednej porażce, o tyle letni sezon zakończył z sześcioma przegranymi na koncie.

Dwudziestojednolatek największe sukcesy osiągał w regionalnych rozgrywkach Niemiec. Wraz z FC Schalke 04 Evolution wygrał wiosenny split Prime League Pro Division, by w zmaganiach letnich oraz finałowych uznać wyższość mousesports w walce o kolejne złote medale. Wielokrotnie – również w barwach innych zespołów – stawał na podium ESL Meisterschaft, w 2017 roku zdobywając mistrzostwo.

Lurox przez prawie dwa lata związany był z FC Schalke 04. To jednak nie jedyny klub, z którym w przeszłości był związany. Swoją karierę rozwijał wcześniej w drużynach pokroju ⁠SPGeSports, ⁠KIYF eSports Club czy ad hoc gaming.

W AGO ROGUE Thoma zastąpił Nikolay’a „Zanzaraha” Akatova, który po świetnym sezonie spędzonym w Gnieździe otrzymał szansę od Astralis. Tak, jak Paweł “Czekolad” Szczepanik, Mathias “Szygenda” Jensen i Adrian “Trymbi” Trybus z polskiej Ultraligi trafił więc do LEC.

Lurox jest drugim transferem oficjalnie ogłoszonym do tej pory przez AGO ROGUE. Organizacja zdradziła, że w rolę trenera zespołu wcielił się Johan „Klaj” Olsson – Szwed znany z Meet Your Makers, Fnatic, Paris Saint-Germain czy Movistar Riders.

Fot. Riot Games / Michał Konkol
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze