Lodis by Illuminar i PRIDE odpadają z drugiej dywizji Ultraligi

13.07.2021, 15:52:38

Choć ekscytacja polskimi rozgrywkami League of Legends skupiona jest przede wszystkim wokół Mistrzostw Polski, na zapleczu Ultraligi również trwa regularna walka o lepsze jutro. Jakie drużyny z drugiej dywizji zobaczymy ostatecznie w play-offach?

Wiemy już, komu będziemy mogli kibicować w play-offach drugiej dywizji Ultraligi. Po trwającym pięć kolejek sezonie zasadniczym dwie sekcje pożegnały się bowiem z rozgrywkami. Co ciekawe – padło na dwie marki z bardzo ugruntowaną na krajowym podwórku pozycją. O awans do relegacji nie powalczą PRIDE ESCA Academy, a także Lodis by Illuminar.

Szczególnie kiepsko poradzili sobie reprezentanci akademii Wielkiego Oka. Po dwóch triumfach na początku sezonu Lodis by Illuminar zaliczyło bowiem serię aż ośmiu porażek z rzędu. Te przypieczętowały los zespołu nie tylko w kontekście braku awansu do play-offów, ale spadku z ligi w ogóle. Miejsce na zapleczu Mistrzostw Polski League of Legends analogicznie straciło też PRIDE ESCA Academy. Trzy zwycięstwa nie zagwarantowały im utrzymania.

W play-offach zobaczymy więc piratesports, NRAX Esports, Dom Spokojnej Starości oraz FreePi. Powyższa czwórka stanie do walki bilet do turnieju barażowego, który jest dziś dla nowych organizacji jedyną z otwartych dróg do najważniejszych zmagań Leauge of Legends nad Wisłą.

Formacje zmierzą się w drabince podwójnej eliminacji, wobec czego jedna porażka nie przekreśli ich szans na przejęcie najwyższego stopnia podium. W pierwszej kolejce piratesports podejmie FreePi. Najwyżej notowana sekcja w rozgrywkach rzuci więc wyzwanie ekipie wyraźnie mniej skutecznej. NRAX Esports stanie natomiast naprzeciw Domu Spokojnej Starości.

Play-offy drugiej dywizji Ultraligi potrwają od 19 lipca do 2 sierpnia. 

Fot. Polsat Games

Tagi:
Lodis by Illuminar PRIDE ESCA Academy Ultraliga 2. Dywizja
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze