Liquid podejmie Fnatic w finale VCT Challengers EMEA. Znamy cztery formacje, które zagrają na Islandii

Liquid podejmie Fnatic w finale VCT Challengers EMEA. Znamy cztery formacje, które zagrają na Islandii

02.05.2021, 12:46:57

Wczorajszego wieczoru poznaliśmy pierwszych czterech uczestników VCT Masters, które zostanie rozegrane pod koniec maja na Islandii. Europę w Reykjavíku reprezentować będzie Team Liquid oraz Fnatic, a zza oceanu na stary kontynent przylecą gracze Sentinels oraz V1. Dziś z kolei rozegraną zostaną finały Challengers EMEA oraz NA, w których będziemy świadkami dwóch niezwykle interesujących serii BO5. 

Półfinałowe starcia w ramach VCT Challengers EMEA, których stawką był bilet na pierwszy międzykontynentalny turniej w historii, rozpoczęliśmy od potyczki pomiędzy Team Liquid oraz Oxygen. Adil „ScreaM” Benrlitom i jego kompani przejechali się po przeciwnikach, notując wyniki 13:0 na mapie Haven, a także 13:3 na Ascent. Tym samym podopieczni amerykańskiej organizacji zaliczyli kolejny znaczący sukces w ostatnich tygodniach i potwierdzili wszystkim, że znajdują się aktualnie w wybornej formie.

Nieco więcej trudu musiało sobie zadać Fnatic, które co prawda rozgromiło Gambit Esports na Iceboxie, ale na ich flagowym Bindzie nie obeszli się bez problemów. Z fantastycznej strony po raz kolejny pokazał się Nikita „Derke” Sirmitev, który był prawdziwym katem dla rywali z regionu, w którym sam do niedawna rywalizował. Formacja dowodzona przez Jake’a „Boastera” Howletta triumfowała ostatecznie 13:6, 13:11 i zapewniła sobie bilet na Islandię.

Finałowe starcie pomiędzy Team Liquid oraz Fnatic będzie dla tych pierwszych szansą na rewanż za ostatnie europejskie Challengersy. Wówczas to podopieczni brytyjskiego kolektywu nie pozostawili TL żadnych złudzeń i ograli ich w serii BO5 3:1.

Do później nocy trwały z kolei spotkania w NA, gdzie w pierwszej kolejności awans do Reykjavíku wypracowali sobie reprezentanci Sentinels. Kilka godzin później do Tysona „TenZa” Ngo i spółki dołączyło z kolei Version1, które ograło zarówno Team Envy, jak i Cloud9.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach finałów regionalnych Challengersów: 

  • 17:00 – Team Liquid vs. Fnatic
  • 22:00 – Sentinels vs. V1

Transmisję z finału VCT Challengers EMEA wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games.

Fot. Team Liquid

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze