CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Liga nie ma znaczenia. Jak jesteś w formie, to wygrywasz wszystko

22.10.2020, 00:37:41

CS-owa sekcja w Illuminar Gaming ostatnie tygodnie musi zaliczyć do szczególnie udanych. Te wyglądają jeszcze lepiej w kontraście do tych poprzednich. Sukces to jednak nie odbieranie gratulacji, a dalsza praca i kolejne zwycięstwa. Janusz “Snax” Pogorzelski spróbują więc podtrzymać korzystną passę w pierwszym starciu 8. kolejki ESL Mistrzostw Polski.

O jakiej passie w ogóle mowa? Cóż, może Illuminar nie wskoczyło na salony i nie pokonuje drużyn pierwszego czy drugiego tieru, jednak ostatnimi wynikami i tak imponuje… jak na warunki, do których w ostatnich miesiącach i latach przywykliśmy. I to nie tylko na krajowym podwórku, ale też poza nim.

Mowa tu przede wszystkim o promocji do zamkniętego etapu walki o Intel Extreme Masters Beijing, które w dalszej kolejności otwiera furtkę do wielu rankingowych punktów, a nawet głośno zapowiadanego przez ESL pierwszego LAN-a po pandemicznej przerwie. To oczywiście tylko daleka teoria, bo w praktyce Polacy wylewając siódme poty w walce o właściwy turniej i tak mogą spotkać się z zawodem. Chociaż?

Były udane eliminacje, ostatnio też nie zabrakło udanych, choć wyczerpujących serii w pierwszej części rozgrywek Nine to Five 5. Wiele wskazuje na to, że wkrótce może dojść do kolejnej rotacji na tronie najlepszej drużyny w kraju. Kto go w tej chwili zajmuje? Sami się pogubiliśmy. Bo każdy lider pozostawia wiele do życzenia.

Dziś Illuminar spróbuje podtrzymać uśmiech na twarzach i o tę sztukę nie powinno być szczególnie trudno. Nie umniejszając reprezentantom Team Gaminate – iHG nie może sobie pozwolić na utratę punktów. Co prawda sytuacja w ligowej tabeli sprzyja Snaxowi i spółce, jednak wpadki w takich potyczkach mocno uderzałyby w pewność siebie. A ta przyda się już w niedalekiej przyszłości.

Choć nie mogą sobie pozwolić na porażkę, nie jest powiedziane, że jej nie odniosą. Tym bardziej, że Gaminate o każde oczko będzie teraz walczyć heroicznie jak nigdy. Bo trzeba doskoczyć do peletonu i uciekać z okolic kreski. Tam na potknięcia oponentów czekają już Pompa i PLMIX, które swoją drogą z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej. 

Harmonogram na dziś:

  • 18:30 – Illuminar Gaming vs Team Gaminate
  • 19:30 – Team Gaminate vs Illuminar Gaming

Transmisję z jedynego dzisiejszego pojedynku w ramach ESL Mistrzostw Polski znajdziecie na oficjalnym kanale ESL Polska. Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji w lidze znajdziecie w tym miejscu.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze