Legia Warszawa z drużynowym mistrzostwem Ekstraklasa Games Pro

Legia Warszawa z drużynowym mistrzostwem Ekstraklasa Games Pro

22.02.2021, 10:19:37

Piętnaście wyczerpujących kolejek i wreszcie koniec. Wczoraj poznaliśmy drużynowego mistrza Ekstraklasa Games Pro. Walka łeb w łeb trwała do ostatnich momentów, a w bezpośrednim starciu o tytuł Jagiellonia Białystok musiała uznać wyższość Legii Warszawa.

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasa Games Pro sytuacja w tabeli wcale nie była aż tak oczywista. Wojskowi, czyli świeżo upieczeni mistrzowie ligi nie mieli bowiem w garści chociażby prowadzenia. Kilka chwil przed inauguracją ostatniego w tym sezonie pojedynku to Jagiellonia przodowała i miała jedno oczko przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem, a co za tym idzie posiadała także przewagę w boju o tytuł.

Finałowa rywalizacja rozpoczęła się od pojedynku na platformie PlayStation 4. W nim wystąpili Kamil “Riptorek” Soszyński spod skrzydła Jagielloni oraz Miłosz “milosz93” Bogdanowsk – wieloletni reprezentant Legii. Panowie rozegrali pełne dziewięćdziesiąt minut, a ostatecznie lepszy okazał się zawodnik stołecznego klubu.

milosz93 co prawda nie miał łatwo, a wielu przed spotkaniem faworyta mogło upatrywać w jego rywalu, jednak doświadczenie i obycie z rywalizację o realną stawkę wzięło górę. Gracz Legii Warszawa pokonał Riptorka strzelając aż trzy bramki i dopuszczając przeciwnika do głosu zaledwie jeden raz. Tym samym przed ostatnią bitwą, która miała zadecydować o mistrzostwie kraju, w lepszej sytuacji znajdowali się Wojskowi.

***

W starciu na platformie Xbox One swoje pady skrzyżowali Gracjan “el_polako” Gołębiewski z Legii Warszawa oraz Piotr “Piterek” Kochan z Jagielloni Białystok. Pierwszego ustawiał chociażby remis. Drugi do późniejszego świętowania drużynowego mistrzostwa Ekstraklasa Games Pro potrzebował natomiast zwycięstwa. W teorii zapowiadało to otwartą grę i grad bramek, jednak tak się nie stało.

Worek z bramkami zamknął się po osiągnięciu liczby trzech, a dwie z nich wpadło na konto zawodnika stołecznych. Tym samym el_polako wręczył w ręce swojej drużyny tytuł drużynowego mistrza Ekstraklasa Games Pro. To jednak nie jedyna nagroda. Zwycięzcy otrzymali także 12 tysięcy dolarów.

Na tym jednak emocje związane w mistrzostwami kraju się nie kończą. Już w marcu odbędą się finały indywidualne, na których zobaczymy po dwóch zawodników mistrza oraz wicemistrza kraju, a także Maksymiliana “Zalewskyy” Zalewskiego z Warty Poznań i Damiana “natsu” Gajewskiego ze Śląska Wrocław.

Fot. Legia eSports

Tagi:
el_polako Jagiellonia Białystok Legia Warszawa milosz93 Piterek riptorek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze