Leeds United i NiP ruszają na podbój esportowej FIFY

02.12.2020, 19:17:45

Beniaminek angielskiej Premier League już niedługo zadebiutuje na kolejny, tym razem zupełnie nowym rynku. Leeds United połączyło siły z Ninjas in Pyjamas i już wkrótce rozpocznie swoją ekspansję na esportowej scenie FIFA 21. Następny krok? Pewnie dywizja LoL-a z Mateuszem Klichem na ADC.

Wspaniała informacja dla polskich kibiców – jedna z najbliższych ich sercom esportowych organizacji łączy siły z klubem sportowym, którego drużynę reprezentuje – kto wie – być może przyszły najskuteczniejszy Polak w historii Premier League. W końcu mordercza walka z Janem Bednarkiem trwa. Ostatnio pałeczkę odbił reprezentant “Świętych”, który zdobył swoje trzecie trafienie. Teraz kolej Klicha.

A tak całkiem poważnie – Leeds nie jest pionierem obranego ruchu. Ba, nie znajdzie się nawet w dziesiątce czy dwudziestce pierwszych klubów sportowych, które zainteresowały się esportem. Niemniej współpraca wydaje się co najmniej ekscytująca, wszak większość dotychczasowych przybyszów ze świata sportu wolało działać na własną rękę. A Leeds sięgnęło po esportowego giganta.

– Współpraca z Leeds United jest budzącym ekscytację krokiem milowym dla Ninjas in Pyjamas. Nasze kluby dzielą podobną historię transformacji i te same wartości podczas walki o powrót na sportowy szczyt. Szukaliśmy klubu, który był gotowy wejść głęboko do świata esportu – z ambicjami stworzenia różnicy, zintegrowanymi wysiłkami w zakresie wyników sportowych, zaangażowanymi kibicami i komercjalizacją. Jesteśmy zaszczyceni tą wspólną podróżą w FIFA. Trzymajcie oczy szeroko otwarte, bo zbliżają się kolejne wielkie ogłoszenia – mówił w oficjalnym oświadczeniu Hicham Chahine, CEO Ninjas in Pyjamas.

***

Początkowe plany współpracy podmiotów zakładają wejście na rynek FIFA 21 i to bynajmniej nie od zera. Przedstawiciel Leeds przekonywał bowiem, że produkt ma już na starcie wyraźnie zaznaczyć swoją obecność w różnych ligach i turniejach. Do tego będzie potrzebne jednak zatrudnienie odpowiednich osób.

– Awans do Premier League dał klubowi kilka niesamowitych możliwości rozwoju z angażem w ePremier League na czele. Podobnie jak Marcelo, chcemy od początku wyraźnie zaznaczyć obecność w rozgrywkach, a zawarcie współpracy w Ninjas in Pyjamas mocno nam w tym pomoże. Zróbmy to – ekscytował się Paul Bell, dyrektor wykonawczy Leeds United. 

Na scenie FIFA 21 można znaleźć wielu bezrobotnych, jednak utalentowanych zawodników. Drugie tyle profesjonalistów nie mogłoby pewnie odmówić sobie przenosin ze swojego niszowego klubu do prawdziwego, sportowego wielkoluda. Leeds i NiP będą miały w czym wybierać. A my po cichu liczymy na angaż kogoś z polskiej kuźni. Mati, zadbaj tam o to.

I choć oświadczenie nie mówi nic o dalszych planach Leeds, my już teraz wróżymy z fusów i przewidujemy dalsze poczynania w wirtualnym świecie. Mateusz Klich ambasadorem dywizji League of Legends? Jeśli tak, to na trenerce musiałby pojawić się Paweł “delord” Szabla. Przyszłość może być naprawdę interesująca.

Fot. nip.pl

Tagi:
FIFA 21 Leeds United Ninjas in Pyjamas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze