LEC wznowione. Reszta sezonu zostanie rozegrana przez Internet
Biznes
League of Legends
Newsy

LEC wznowione. Reszta sezonu zostanie rozegrana przez Internet

17.03.2020, 15:13:00

Wiosenny split League of Legends European Championship zostanie wznowiony. W związku z pandemią COVID-19 najważniejsze zmagania Starego Kontynentu rozegrają się przez Internet.

Epidemia koronawirusa SARS Cov-2 13 marca zmusiła organizatorów LEC do wstrzymania dwóch ostatnich kolejek sezonu zasadniczego, a także fazy pucharowej zmagań. Tajemnicą było wówczas, kiedy najlepsze formacje Europy powrócą na Summoner’s Rift, by zwieńczyć ligowy cykl.

Decyzję ogłoszono na chwilę przed startem pierwszych pojedynków ósmej kolejki, ale już wcześniej zarząd Origen poinformował esportowy świat o tym, że ich gracze nie pojawią się w berlińskim studiu. Ruch organizatorów – analizując zresztą działania w świecie sportu i esportu na całym świecie – był kwestią czasu.

W świetle niepewności i szybko zmieniającej się sytuacji pandemicznej związanej z COVID-19, a także w celu zachowania ostrożności postanowiliśmy skupić się na bezpieczeństwie graczy i personelu. Zawiesiliśmy tym samym sezon wiosenny LEC – komunikowali przedstawiciele Riot Games.

Na domiar złego w zeszłym tygodniu poinformowano o tym, że jeden z członków personelu mógł zostać zarażony wirusem. Aktualnie u żadnego z graczy, jak i pracowników nie stwierdzono jednak choroby COVID-19.

Dziś wiemy już, że cały sezon – zarówno faza zasadnicza, jak i play-offy, zostanie dograny przez Internet. Mecze LEC powrócą 20 marca. Zniknie też planowany tydzień przerwy, co oznacza, że zmagania na Summoner’s Rift śledzić będziemy każdego tygodnia, aż do finałów, które odbędą się 18 i 19 kwietnia.

Z zespołami LEC debatowaliśmy nad oceną naszych opcji na pozostałe pięć weekendów wiosennego splitu i postanowiliśmy przejść na zdalną grę online. Oznacza to, że każda drużyna zostanie poproszona o grę z odpowiednich centrów szkoleniowych, a program będzie nadawany zdalnie z domów pracowników LEC produkujących transmisję – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Podobne rozwiązanie przewidział zresztą Oskar „Vander” Bogdan, jeden z reprezentantów polskiej sceny w LEC. – Na ten moment wydaje mi się, że rozgrywki będą zawieszone maksymalnie na dwa tygodnie, bo i tak mielibyśmy taką przerwę między tygodniem dziewiątym, a play-offami. Być może zrobią tak, że pozostałe mecze fazy zasadniczej zagramy w jednym tygodniu, albo po prostu nie będzie przerwy pomiędzy etapami sezonmówił nam gracz Rogue tuż po wstrzymaniu spotkań.

Doświadczony wspomagający zastanawiał się też nad tym, jak przeniesienie potyczek z warunków LAN-owych do sieci wpłynie na jakość rozgrywki. – Wolę grać w studiu. Po tylu latach gry jest to dla mnie bardziej komfortowe. Z kolei niektórzy zawodnicy, szczególnie ci młodzi, o wiele gorzej grają na scenie niż np. na scrimach przez internet. Z tego powodu przeniesienie rozgrywek do sieci może podnieść też poziom meczów – przyznał Polak.

Wszystkie zespoły za wyjątkiem jednej formacji podejdą do walki z obiektów szkoleniowych w Berlinie. Tylko Origen dokończy rozgrywki z Kopenhagi.

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze