LEC znów na LAN-ie! Kto zagra w berlińskim studiu?

13.03.2021, 11:21:50

Czekaliśmy ponad rok i wreszcie jest! Zmagania w najlepszej europejskiej lidze League of Legends wracają do berlińskiego studia, gdzie już za dwa tygodnie ruszy faza pucharowa. Kto dostąpi zaszczytu i po długiej przerwie zagra w meczu LEC na LAN-ie?

7 marca – właśnie wtedy ostatni raz studio Riot Games gościło najlepszych zawodników w Europie. Przez okrągły rok światowa pandemia skutecznie uniemożliwiała profesjonalistom rywalizację w tym ulubionym formacie, a całość przeniosła się do internetu. Nie będziemy ukrywać – brakowało nam tych emocji w pojedynkach twarzą w twarz.

Jak doszło do organizacji takiego wydarzenia w aktualnej sytuacji? Wszystkie mecze fazy pucharowej zaplanowano na osobne dni, także w studiu przebywać będą maksymalnie dwie formacje. Dodatkowo każdy z uczestników – czy to zawodnik, czy komentator – musi przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19.

Najlepsze League of Legends na LAN-ie gościło już w trakcie ubiegłorocznych mistrzostw świata, jednak wtedy tylko cztery europejskie formacje miały okazję sprawdzić się w dawno niewidzianym formacie. Komu ta sztuka uda się w tym przypadku?

W tej chwili znamy trzech z sześciu uczestników LAN-owej imprezy. W gronie szczęśliwców znajdziemy G2 Esports Marcina “Jankosa” Jankowskiego, Rogue Adriana “Trymbiego” Trybusa i Kacpra “Inspireda” Słomy, a także MAD Lions. O swoje wciąż walczy wiele ekip, a najbliżej sukcesu są reprezentanci Fnatic z Oskarem “Selfmadem” Boderkiem na czele.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja o dwa ostatnie miejsca premiowane awansem do dalszego etapu zmagań. Broni wciąż nie złożyli gracze SK Gaming, a po piętach depczą im przedstawiciele Misfits Gaming czy Schalke 04. Wciąż nie skreśliliśmy też zawodników EXCEL, którzy wczoraj w sensacyjnym stylu pokonali dominujące cały sezon G2. 

Walka o play-offy dawno nie była tak szalona, a przecież przed nami wciąż dwa dni pełne zmagań. Dziś unikniemy bezpośrednich starć pomiędzy formacjami walczącymi o awans, jednak to tylko zapowiedź kolejnych sensacji. A te przecież ogląda się najlepiej.

Wczorajsze wyniki LEC:

  • SK Gaming 0:1 Rogue
  • Team Vitality 0:1 Astralis
  • Schalke 04 1:0 Fnatic
  • MAD Lions 0:1 Misfits Gamming
  • G2 Esports 0:1 EXCEL

Harmonogram na dziś:

  • 17:00 – SK Gaming vs Astralis
  • 18:00 – Schalke 04 vs Team Vitality
  • 19:00 – EXCEL vs Rogue
  • 20:00 – Fnatic vs Misfits Gaming
  • 21:00 – MAD Lions vs G2 Esports

Wszystkie mecze LEC wraz z polskim komentarzem możecie obejrzeć na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. G2 Esports

Tagi:
Czekolad Excel Fnatic G2 Esports Inspired Jankos LAN LEC Misfits Gaming Rogue Selfmade Trymbi Vander
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze