LEC u progu. Światowi tytani wracają do gry

LEC u progu. Światowi tytani wracają do gry

22.01.2021, 12:38:43

Wracają. League of Legends w najlepszym, europejskim wydaniu już dziś zagości na naszych ekranach. Odświeżone G2 Esports z Rekklesem. Zagadkowe Fnatic. Biało-czerwoni debiutanci. To będzie naprawdę wyjątkowy split LEC.

Żwirek kręci z Muchomorkiem, a Jankos z Rekklesem

Oczywiście wyłącznie na Rifcie. W co przerodzi się relacja tej dwójki? Sukces na europejskim terytorium jest absolutnie niepodważalny, jednak my po cichu liczymy na wiele więcej. Do wszystkiego trzeba jednak dojść krok po kroku, a pierwszym stopniem tej wspinaczki będzie dzisiejsza potyczka z MAD Lions.

Sensacją letniego splitu, jednak tylko w jego pierwszej fazie. Lwy dobrze wiedzą, jak rozpoczynać sezon, a w stabilność G2 po poprzednim roku lekko powątpiewamy. Wydaje się jednak, że angaż Szweda z Fnatic pomoże ustatkować niektóre kwestie i w tym roku nie będzie zmartwień o miejsce w czołowej czwórce.

Jedziesz Trymbi, jedziesz Inspired

Kochamy wspierać debiutantów, w końcu to oni często swoją grą piszą historię, które my potem możemy wychwalać. Wielu ekspertów z zagranicznych scen jest przekonanych, że były reprezentant AGO ROGUE może włączyć się do walki o miano “rookie of the year”. No i nic dziwnego. Trymbi to jest gość, a awans w hierarchii Rogue może dać mu niezłego kopa.

Humanoid, na następnych zawodach cię pokonam

To zdanie jak mantrę powtarza sobie zapewne Paweł “Czekolad” Szczepanik, dla którego wiosenny split LEC również będzie debiutancki. – Główny cel na sezon jest prosty – pokonać Humanoida zapowiadał nam przecież Szczepanik jakiś czas temu. Może nie dziś, może nie w tym tygodniu, ale na pewno się spełni.

– Letnie zmagania obnażyły wszystkie słabości Excel i ja oraz Dan wypełniamy większość tych luk. Jeśli reszta składu utrzyma dyspozycję z tego roku, jestem przekonany, że powalczymy o play-offy i nie powinniśmy mieć większych problemów z awansem – mówił nam Czekolad. 

I tego właśnie życzymy!

Harmonogram LEC na dziś:

  • 18:00 – G2 Esports vs MAD Lions
  • 19:00 – Astralis vs SK Gaming
  • 20:00 – Rogue vs EXCEL
  • 21:00 – Team Vitality vs Schalke 04
  • 22:00 – Misfits Gaming vs Fnatic

Wszystkie spotkania wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. G2 Esports / Riot Games/Michał Konkol / EXCEL

Tagi:
Czekolad Excel G2 Esports Inspired Jankos LEC Rekkles Rogue Trymbi
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze