Kylar i KEi oficjalnie poza AVEZ

06.01.2021, 14:35:36

Odkąd kilka tygodni temu skład AVEZ Esport opuściła aż czwórka dotychczasowych reprezentantów organizacji, dla wielu stało się jasne, że przyszłość Kacpra „Kylara” Walukiewicza i Kamila „KEia” Pietkuna w trykocie z ośmiornicą stanęła pod znakiem zapytania. Dziś wszelkie wątpliwości zostały rozwiane, a my wiemy już na pewno, że utalentowany duet będzie rywalizować pod inną banderą. 

Kacper „Kylar” Walukiewicz i Kamil „KEi” Pietkun po raz pierwszy pod szyldem AVEZ zaprezentowali się już podczas PGA jesienią 2019 roku. Młody duet oficjalne kontrakty z organizacją podpisał jednak dopiero w grudniu podczas zmagań w ramach Polskiej Ligi Esportowej, gdzie formacja dowodzona przez Piotra „nawrota” Nawrockiego doszła aż do półfinału imprezy i zakończyła swój okres testowy.

W kolejnych miesiącach duet piekielnie utalentowanych młokosów stanowił o sile AVEZ, które zwłaszcza wiosną sprawiło polskim kibicom niezwykle przyjemną niespodziankę zaliczając wyjazd do Los Angeles na LAN-owe kwalifikacje Flashpoint. W ogólnym rozrachunku w ekipie „Ośmiornic” zabrakło jednak wyników. Wśród największych sukcesów zespołu można wymienić wicemistrzostwo ESL MP oraz srebrny medal siódmej edycji Eden Arena: Malta Vibes.

W grudniu 2020 roku warszawska organizacja rozstała się z czwórką swoich ówczesnych reprezentantów, co zwiastowało gruntowną przebudowę składu. Za porozumieniem stron kontrakty rozwiązali Kuba „Markoś” Markowski, Piotr „nawrot” Nawrocki, Kacper „Riczi Maszynka” Benc oraz szkoleniowiec nadwiślańskiej ekipy – Jędrzej „bogdan” Rokita. W aktywnym rosterze pozostali jedynie wspomniani Kylar oraz KEi, którym jednak wróżyło się rychłe przenosiny do nowego domu.

Dziś możemy mieć praktycznie pewność, że Walukiewicz i Pietkun będą kontynuować wspólną grę. Dyskusje wśród społeczności podsycił dodatkowo Mateusz „Sówek” Kowalczyk, który przy okazji ogłoszenia swojego odejścia z Illuminar Gaming poinformował również o tym, że pracuje nad nowym projektem i ma już zakontraktowanych dwóch młodych zawodników, wokół których zostanie zbudowany zespół.

Nie są to najcięższe do połączenia kropki, ale oceńcie to sami…

Fot. Kroniki Katowickie (czwarte wydanie)

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
niesówek
niesówek
20 dni temu

Ten to nie ma etyki za grosz, chce zbudowac kolejny super sklad i psuc krwii na scenie wszystkim tym teamom, które walczą o przetrwanie