Kwalifikacje sprzed telewizora. Poczujmy się jak polskie drużyny!

28.06.2020, 08:23:43

Tę słoneczną niedzielę można spędzić na kilka sposobów – pewnie większość wybierze wyjście na zewnątrz, by skorzystać z świetnej pogody, ale nie zabraknie również esportowych świrów, którzy będą siedzieć przed komputerem i oglądać zamknięte kwalifikacje do DreamHack Open Summer 2020. Razem z polskimi drużynami, które znów nie dotrwały do tego wymagającego etapu. 

Otwarte eliminacje do jakichkolwiek turniejów mają wiele wspólnego, między innymi to, że nasze rodzime ekipy starają się w nich wywalczyć awans, a w większości kończy się na odpadnięciu we wczesnych fazach drabinki. Tym razem najdalej dotrwali przedstawiciele x-kom AGO i Actiny PACT – zagrali w drugim dniu kwalifikacji i byli o jedno zwycięstwo od wystąpienia w zamkniętym etapie.

Podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa zostali jednak zatrzymani przez Lyngby Vikings. Co prawda mecz ten zaczęli od wygranej 16:11 na Inferno, ale później ulegli 13:16 na Vertigo i 12:16 na Nuke’u, tracąc szansę na postawienie kolejnego kroku w stronę DreamHacka.

Tymi samymi śladami poszli Jacek „minise” Jeziak i jego kompani, którzy mierzyli się z ex-SMASH. Na start zimny prysznic – przegrana 7:16 na Duście, w końcu przebudzenie i wygrana 16:12 na Trainie, ale decydujący Overpass to znów powrót do rzeczywistości – triumf oponentów 16:5 i zapewnienie sobie jednego z czterech miejsc w zamkniętych eliminacjach.

Dziś polskie zespoły, głównie te, które odpadły jeszcze wcześniej, powinny za karę siedzieć i oglądać kolejny etap walki o DreamHacka. Może coś z tych spotkań wyciągną? Może da im to odpowiedź – jak docierać do tak trudnej fazy?

A kogo zobaczymy w akcji? Z otwartych kwalifikacji będą to Endpoint, Lyngby Vikings, ex-SMASH oraz Syman Gaming. Stawkę uzupełniły zaś drużyny z różnych źródeł – OG, Heretics, Elites Esports i sAw. Zmagania w drabince pojedynczej eliminacji rozpoczną o 12:00 w następujących parach:

OG vs Slites Esports
Syman Gaming vs sAw
Endpoint vs ex-SMASH Esports
Team Heretics vs Lyngby Vikings

Spośród wszystkich uczestników tylko dwie formacje zapewnią sobie grę w DreamHack Open Summer 2020.

Fot. twitter.com/NBK

Tagi:
DreamHack Open Summer OG
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze