Kwalifikacje First Strike wkraczają w decydującą fazę…ale już bez Polaków

Kwalifikacje First Strike wkraczają w decydującą fazę…ale już bez Polaków

14.11.2020, 01:14:07

O ile jeszcze wczoraj smuciliśmy się tym, że w drugich otwartych kwalifikacjach First Strike żaden polski zespół nie zapełnił sobie udziału w zamkniętym etapie eliminacji, o tyle dziś przychodzimy z jeszcze gorszymi wieściami. Wiemy już na pewno, że żaden rodzimy gracz nie zapewni sobie awansu na główny etap zmagań podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej, gdyż zarówno Patryk „Patitek” Fabrowski, Aleksander „zeek” Zygmunt, jak i Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki przegrali swoje decydujące starcia i pożegnali się z rywalizacją. 

O samych wczorajszych meczach ciężko napisać coś szczególnie konkretnego. Brak oficjalnej transmisji oraz streamów graczy sprawił, że znamy jedynie wyniki uzyskane przez biało-czerwonych. G2 Esports z Patitkiem na czele rozpoczęło piątek od zmiażdżenia fińskiego Vasta Gaming wynikiem 13:1, ale później przeszkodą nie do przejścia okazało się Guild Esports. Organizacja, której twarzą jest David Beckham, pokonała najlepszy zespół Europy rezultatem 13:10.

Ścieżką Patitka podążył niestety również zeek, który wraz ze swoimi kolegami z nolpenki najpierw pokonał berlińskie BIG, aby później w decydującym o awansie do play-offów meczu z Prodigy zmarnować przewagę 10:5 i przegrać ostatecznie rezultatem 10:13. Statystyki wskazują na to, że były kapitan THOSE GUYS zagrał kolejne świetne spotkanie, ale o awans do First Strike będzie musiał walczyć w kolejnym etapie kwalifikacyjnym.

Skoro już mowa o zmarnowanej przewadze, to dokładnie taki sam scenariusz dotyczył meczu z udziałem Mickebwoya. Polak i jego kompani z MJAOMODE prowadzili już 12:5, ale zmarnowali siedem punktów meczowych, by ostatecznie ulec w dogrywce.

Już dziś rozpoczną się play-offy kwalifikacji, w których wezmą udział inne czołowe europejskie ekipy takie jak SUMN FC, Team Liquid czy FunPlus Phoenix. Na dzień dobry czeka nas między innymi arcyciekawe starcie pomiędzy Ninjas in Pyjamas oraz Guild Esports, a chwilę później będziemy świadkami meczu pomiędzy TL oraz Prodigy. Warunek jest prosty – wygrywasz jedno BO3 i otrzymujesz bilet na First Strike.

W niedzielne popołudnie pierwszą czwórkę uczestników najważniejszej imprezy w tym roku zapełnią z kolei zwycięzcy starć pomiędzy FunPlus Phoenix oraz Opportunists, a także SUMN FC i eXiLe eSports. Kolejny maraton kwalifikacyjny rozpocznie się za to już w najbliższy poniedziałek. Wtedy też do walki ponownie przystąpią Polacy.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach play-inów First Strike:

  • 17:00 – Guild Esports vs. Ninjas in Pyjamas
  • 20:00 – Team Liquid vs. Prodigy

Spotkania będziecie mogli oglądać w tym miejscu.

W oczekiwaniu na mecze w ramach zamkniętych kwalifikacji First Strike’a zachęcamy do nadrobienia drugiego odcinka naszego programu VALORANT TALK!

Fot. ESL / Helena Kristiansson

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze