kubYD wraca do Anorthosis Famagusta Esports

kubYD wraca do Anorthosis Famagusta Esports

18.10.2021, 10:20:16

Jakub “kubYD” Grobelny powraca na stare śmieci. Polski wspierający zimowy sezon spędzi w greckiej lidze, a dokładniej – dobrze znanej mu drużynie Anorthosis Famagusta Esports.

Grobelny wciąż związany jest kontraktem z PDW. Mimo obowiązującej do listopada umowy organizacja otworzyła mu jednak transferową furtkę, pozwalając szukać nowych możliwości. Krajowy wspierający nie musiał długo czekać na propozycje. Z prośbą o pomoc w zimowym sezonie ekspresowo zwrócili się do niego przedstawiciele Anorthosis Famagusta Esports.

W Anorthosis Famagusta Esports kubYD zastąpi innego Polaka – Igora “marlona” Tomczyka. Nagła zmiana wynikać może z kiepskiej postawy biało-czerwonego w pierwszych meczach ligowych. Tomczyk nie spełnił bowiem pokładanych w nim nadziei i minął się z oczekiwaniami nie tylko formacji, ale i greckiej społeczności. 

Przejście kubYDa do Anorthosis Famagusta Esports komunikowane jest raczej jako tymczasowa pomoc, a nie transfer długoterminowy. Wygląda na to, że ten w greckiej lidze spędzi po prostu zimowy sezon. Polak podkreśla więc, że wciąż szuka możliwości rozwoju na wiosnę i czeka na propozycje testów.

Grobelny w trykot ANO wskoczy nie pierwszy raz. Na polską scenę w zeszłym roku wracał przecież po bardzo owocnym okresie spędzonym w greckiej lidzie. W barwach sekcji cypryjskiego klubu sportowego zdominował przecież regionalne rozgrywki, zgarniając tytułu mistrzowskie wiosennego oraz zimowego sezonu.

Anorthosis Famagusta to najbardziej fachowa organizacja, z którą do tej pory miałem przyjemność współpracować. Wszyscy ludzi wokół okazali się godnymi zaufania, gościnnymi profesjonalistami. O ekipie mogę mówić w samych superlatywach. Nikt wcześniej tak dobrze na scenie League of Legends mnie nie potraktował. Do dziś utrzymuję kontakt z zarządem mówił nam kubYD tuż przed startem gry w PDW.

kubYD: Muszę pokazać, że nie jestem wypalonym dziadkiem i wciąż potrafię

Drugą połowę 2021 roku Grobelny spędził w PDW. Pod banderą organizacji Olimpii “komedyi” Cichosz podniósł trofeum Ultraligi, a następnie awansował do ćwierćfinału European Masters.

Aktualnie Anorthosis Famagusta Esports może pochwalić się bilansem 1-1 w greckiej lidze. Zespół uznał wyższość Teamu Phantasma, ogrywając jednak Umbra Divinus Gaming. Kolejny sprawdzian formacji już dziś. O 20:00 kubYD i spółka zmierzą się z Teamem Refuse.

Fot. Polsat Games / Radosław Makuch

Tagi:
Anorthosis Famagusta Esports kubYD PDW
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze