Którędy do TOP30 HLTV?

Którędy do TOP30 HLTV?

11.05.2021, 10:33:44

Po kilku tygodniach spędzonych w najlepszej trzydziestce światowego rankingu x-kom AGO wypadło poza zaszczytne grono. Miało to miejsce tydzień temu, a w najnowszej aktualizacji sytuacja Polaków tylko się pogorszyła. Skoro jednak Jastrzębie znają tę skomplikowaną drogę, mogliby wskazać ją reszcie polskich zespołów. Bo nie chcemy kolejnego roku posuchy.

Przewrót w światowej czołówce

Do sporych zmian doszło w czołowej piątce rankingu HLTV. Co prawda nie doświadczyliśmy zmiany lidera i tym zapewne jeszcze co najmniej przez najbliższe tygodnie pozostanie Gambit, jednak ciekawie działo się za plecami najlepszej formacji świata. Na fotel wicelidera wskoczyło bowiem Natus Vincere – triumfatorzy zakończonego w niedzielę DreamHack Masters. s1mple i spółka po wymianie flamiego na B1Ta odzyskali wcześniej nie widzianą świeżość. Być może Ukrainiec wreszcie otoczył się ludźmi, którzy pomogą mu osiągnąć najważniejsze CS-owe wyróżnienie – triumf na Majorze.

Spory zastrzyk rankingowych punktów a co za tym idzie pozycji otrzymali także reprezentanci G2 Esports. Gra NiKo i spółki co prawda wciąż nie wygląda jak z obrazka, jednak wydaje się, że maszyna powoli się rozpędza. W którym momencie przekroczy swój punkt krytyczny i zacznie lecieć w dół? Tego nie wiemy, jednak dziś możemy cieszyć oko coraz lepszą grą tej przebojowej ekipy.

Czołowa dziesiątka rankingu HLTV wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
1. Gambit
2. Natus Vincere +2
3. Heroic -1
4. Astralis -1
5. G2 Esports +3
6. FURIA +1
7. Virtus.pro -2
8. BIG -2
9. Liquid
10. Complexity

Którędy do TOP30?

Pytają zawodników x-kom AGO. Ci jeszcze niedawno przesiadywali bowiem w gronie trzydziestu najlepszych formacji na świecie. Tydzień temu ich sukces, który wcześniej dał awans, stracił jednak na mocy. A Polacy po ponad miesiącu sielanki musieli opuścić zaszczytne grono. 

Jak więc wejść do TOP30? Gdzie odnaleźć tę drogę? Historia pokazuje, że czasem wystarczy jeden prawdziwy sukces. Kilka zwycięstw z drużynami z prawdziwego topu. To brzmi jednak łatwo tylko w teorii. Dziś najbliżej takiego scenariusza są reprezentanci Anonymo Esports, ktorzy za kilka dni rozpoczną walkę we Flashpoincie. 

Jak natomiast utrzymać się w TOP30 na dłużej lub zyskać kolejne pozycje? To wiedzą już tylko CS-owe dinozaury. My możemy się jedynie domyślać.

Dziesięć najlepszych polskich drużyn z rankingu HLTV:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
36. x-kom AGO -3
44. Anonymo Esports -1
46. Wisła All in! Games Kraków -2
55. Izako Boars -1
71. HONORIS +7
83. MAD DOG’S PACT +12
89. CLEANTmix +3
95. los kogutos -9
129. M1 EDEN -1
155. The Lycans NOWY

 

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze