Bez Dzików i SLAVGENT, ale z NOX Esports i Forsaken. Kto zagra w Polish Masters?

27.04.2021, 10:00:08

Polski oddział Ubisoft potwierdził uczestników bezpośrednio zaproszonych do drugiej edycji Polish Masters. Mowa o NOX Esports, devils.one Forsaken oraz XPG Invicta. Na liście widzimy więc kilka zmian względem play-offów ubiegłej edycji, których z uwagi na ruchy w środowisku mogliśmy się jednak spodziewać.

Zgodnie z awansami do etapu pucharowego Polish Masters 2020 bilety do kolejnego sezonu wywalczyli przedstawiciele Izako Boars, devils.one, TEETRES.SLAVGENT oraz XPG Invicta. Dwie z powyższych organizacji nie funkcjonują jednak już na scenie Rainbow Six: Siege, wobec czego prawo do uczestnictwa zostało przekazane innym klubom.

XPG Invicta oraz devils.one ponownie zagrają w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na polskiej scenie. Obie organizacje potwierdziły zresztą składy, którymi będą chciały podbić krajowe środowisko. Izako Boars oraz TEETRES.SLAVGENT w pewnym momencie zrezygnowały jednak z dywizji R6S i – jak możemy się spodziewać po dzisiejszym ogłoszeniu – nie zamierzają do nich wracać.

Bez większego zaskoczenia miejsce Dzików przejęła brytyjska organizacja NOX Esports, którą poznaliśmy już w trakcie Polish Cup Winter. Ekipa formowana wokół Bartosza “AueRa” Hajmy stanęła na najwyższym stopniu podium zimowego pucharu, zachęcając tym włodarzy do jeszcze bardziej intensywnej obecności na nadwiślańskiej scenie.

Myślę, że jest to fantastyczne. Pieniądze zdecydowanie przyciągają, a ludzie starają się przekuć swoje hobby w pracę na pełen etat. Większość graczy musi w końcu podjąć pełnoetatową pracę, kiedy zaczynają iść przez życie. Możliwość wygrania większych pieniędzy oznacza zatem, że zawodnicy będą bardziej zaangażowani w ciężką pracę! – mówi Christopher “One Fate” Keeley, CEO NOX Esports.

Zupełnie nową marką na polskiej scenie okazał się jednak klub przejmujący bilet po TEETRES.SLAVGENT. Organizacja Forsaken dopiero rozpoczęła bowiem swoją przygodę na nowej scenie. Klub – choć bezsprzecznie nie należy do grona najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych w Polsce – pierwsze kroki stawiał w przestrzeni League of Legeds, Counter-Strike: Global Offensive czy Fortnite. Teraz przyszedł czas na Rainbow Six: Siege.

Udział w R6 Polish Masters  jest dla FORSAKEN początkiem nowej i ekscytującej drogi. Nie planujemy się zatrzymywać nawet na chwilę, więc naszym celem na ten sezon jest puchar i awans dalej. Mam nadzieję, że szybko zadomowimy się na esportowej scenie Rainbow 6, dlatego trzymajcie kciuki! –  zakomunikował Patryk Puzio, CEO organizacji.

Pierwszy etap Polish Masters, a więc turnieju o randze mistrzostw kraju, rozpocznie się 4 maja. To wówczas wystartują pierwsze z otwartych kwalifikacji. Na liście uczestników walczących o awans widzimy już m.in. Illuminar Gaming, PGE Turów Zgorzelec czy Koziołki Hp.

W puli nagród najbardziej prestiżowych rozgrywek Rainbow Six: Siege nad Wisłą w tym roku ulokowano 70 tysięcy złotych. Złoci medaliści ponownie wywalczą ponadto zaproszenie do europejskich zmagań Challenger League. Bezpośredni awans do kolejnej edycji przypadnie z kolei zaledwie finalistom.

Całość zmagań będzie można oglądać na oficjalnym, polskim kanale Rainbow Six, a rozgrywki Polish Masters także w telewizji Polsat Games.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze