Czterech chętnych, bilet tylko jeden. Kto zagra w Fantasyexpo Cup?

Czterech chętnych, bilet tylko jeden. Kto zagra w Fantasyexpo Cup?

14.03.2021, 13:10:13

Poznaliśmy komplet uczestników fazy play-off w kwalifikacjach do Fantasyexpo Cup. Oprócz Illuminar Gaming i Pompa Teamu w gronie tym zobaczymy Izako Boars oraz PGE Turów Zgorzelec.

Pierwszy dzień grupowych zmagań w krajowych eliminacjach do Fantasyexpo Cup zakończył się awansem Illuminar Gaming i Pompa Teamu. To HONORIS i AVEZ Esport zakończyły wówczas przygodę z rozgrywkami już w fazie pucharowej.

Sobota upływała z kolei na rozstrzygnięciach w drugim koszyku. Na linii startu nie zameldowała się ostatecznie Wisła All in! Games Kraków. Biała Gwiazda wycofała się z gry o awans przez wciąż trwający Pinnacle Cup. Zamiast niej do akcji wkroczyli zawodnicy M1 Eden, którzy stanęli w jednym szeregu obok Izako Boars, ex-piratesports oraz PGE Turowa Zgorzelec.

Finalnie do etapu pucharowego trafili reprezentanci PGE Turowa Zgorzelec, którzy nie przegrali nawet jednego meczu, a także Izako Boars. Dziki do ostatniej chwili o promocję rywalizowały jednak z M1 Eden, które otarły się o triumf nad podopiecznymi Bartosza „Hypera” Wolnego.

W play-offach widzimy więc cztery formacje, aczkolwiek tylko jedna z nich wkroczy do Fantasyexpo Cupa. Droga do międzynarodowego turnieju jest prosta – wygrać dwa mecze z rzędu. W półfinałach zobaczymy starcie Illuminar Gaming z Izako Boars, a także konfrontację Pompa Teamu z PGE Turowem Zgorzelec. Wygrani obu spotkać staną naprzeciw siebie w finale o wszystko albo nic. Transmisja rozpocznie się o godzinie 14:00 w TYM miejscu.

Harmonogram fazy play-off polskich kwalifikacji do Fantasyexpo Cup:

  • 13:30 – Illuminar Gaming vs. Izako Boars – BO3
  • 16:30 – Pompa Team vs. PGE Turów Zgorzelec – BO3
  • 20:00 – Wielki Finał

Główny turniej odbędzie się z kolei w dniach 23-25 marca. Wśród trzech bezpośrednio zaproszonych zespołów widzimy mousesports, FunPlus Phoenix oraz polskie MAD DOG’S PACT Osiem drużyn powalczy wtedy o slot na BLAST Showdown Spring. Oprócz uczestnictwa w prestiżowym turnieju, najlepsza ekipa otrzyma $25.000 od BLAST Group. Oficjalna transmisja Fantasyexpo Cup odbędzie się na kanale BLAST TV.

 Fot. Polska Liga Esportowa
Tagi:
Fantasyexpo Cup Illuminar Gaming Izako Bors PGE Turów Zgorzelec Pompa Team
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze