Nowy mistrz czy stary zwycięzca? Czas rozstrzygnąć zimowy Esport Tour PRO

Nowy mistrz czy stary zwycięzca? Czas rozstrzygnąć zimowy Esport Tour PRO

13.12.2020, 09:57:03

Już niebawem poznamy nowego mistrza cyklu Esport Tour PRO. O wzniesienie trofeum zimowej odsłony rozgrywek walczą jeszcze cztery sekcje, a w tym trzy zespoły z Polski i jeden złożony z… Brazylijczyków.

Zimowa edycja zawodów zebrała na linii startu osiem drużyn. Na liście uczestników zobaczyliśmy bowiem mistrzów jesieni z Izako Boars, wygranych wiosny spod szyldu Actiny PACT, ale również HONORIS, Liqud Biceps czy Pompa Team. Stawę uzupełniły dwa składy z zagranicy: ukraińskie Natus Vincere Junior oraz Brazylijczycy reprezentujący CaseEsports.

W grupie A bezkonkurencyjni wcale nie okazali się mistrzowie Polskiej Ligi Esportowej z Actiny PACT. To HONORIS zdominowało pierwszy etap turnieju, ogrywając wszystkich rywali bez straty. Ekipa Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa nie miała większych problemów ani w starciu z PACT-em, ani Pompa Teamem, ani tym bardziej Liquid Biceps. Razem z nimi do play-offów awansowali podopieczni Vincenta “VinSa” Jozefiaka.

Drugi koszyk upłynął z kolei pod znakiem rywalizacji polsko-zagranicznej. I zakończył się rozsądnym kompromisem. Oto bowiem na szczycie zestawienia zobaczyliśmy ostatecznie Izako Boars, ale tuż za nie ulokowało się M1-Gaming. Formację znad Wisły wyprzedzili ostatecznie Latynosi z CaseEsports.

Wyniki w Grupie A Wyniki w Grupie B
Pompa Team 16:9 Liuid Biceps M1 Gaming 11:16 CaseEsports
Actina PACT 8:16 HONORIS Natus Vincere Junior 6:16 Izako Boars
HONORIS 16:4 Liquid Biceps Izako Boars 16:12 CaseEsports
Pompa Team 12:16 Actina PACT M1 Gaming 16:9 Natus Vincere Junior
Actina PACT 16:2 Liquid Biceps Natus Vincere Junior 8:16 CaseEsports
HONORIS 16:8 Pompa Team Izako Boars 16:10 M1 Gaming

Skąd w rozgrywkach dedykowanych głównie Polakom wzięli się Brazylijczycy? Wszystko za sprawą zaproszenia wysłanego do podopiecznych Carlosa Henrique Casemiro. Pomocnik Realu Madryt ogłosił start organizacji esportowej pod koniec października bieżącego roku. Zapewnił przy tym, że brazylijski zespół CS:GO swe umiejętności rozwijać będzie nie w Ameryce Południowej, a w Europie. Mówiąc ściślej – w madryckiej siedzibie klubu.

Chciałem wprowadzić organizację na profesjonalny poziom. W CaseEsports kieruje mną to, co w karierze piłkarskiej – chcę, żebyśmy byli najlepsi. Zdaję sobie sprawę, że stworzenie zespołu od podstaw i zdobywanie tytułów zajmie trochę czasu i będzie wymagało dużo pracy. Mam jednak nadzieję, że zarówno gracze, jak i fani zwiążą się z naszym projektem – mówił wówczas Casemiro.

Cóż – trzeba przyznać, że w CaseEsports doskonale znają pojęcie pracy u podstaw. – Najpierw musimy sprawdzić się w jednym z największych kotłów kryzysowych w świecie CS-a, a następnie ruszymy na podbój Europy – pomyśleli pewnie włodarze organizacji.

Harmonogram play-offów Esport Tour PRO:

  • 12:00 – HONORIS vs. CaseEsports – BO3
  • 15:00 – Izako Boars vs. Actina PACT – BO3
  • 18:00 – Wielki Finał – BO3

Brazylijczycy o wejście do wielkiego finału zagrają z HONORIS. Po drugiej stronie drabinki zobaczymy z kolei starcie dawnych mistrzów z Izako Boars oraz Actiny PACT. 

W puli nagród rozgrywek ulokowano 20 tysięcy złotych. Transmisję meczów odnajdziecie w TYM miejscu.

Fot. Bartek Wolinski/Red Bull
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze