Dwa mecze – trzy drużyny z TOP 4 świata. Która pożegna się z IEM Beijing?

20.11.2020, 10:45:45

Za nami dzień ćwierćfinałowych szlagierów w ramach Intel Extreme Masters Beijing-Haidian. Przed nami – dwa kolejne mecze o być albo nie być w turnieju. Tym razem w akcji zobaczymy aż trzy sekcje z czołowej czwórki świata.

Nim jednak do sedna, warto odnotować, że FaZe Clan i Astralis pożegnały się już z rozgrywkami. O mistrzowski tytuł i nagrody z puli 150 tysięcy dolarów wciąż walczyć będą więc G2 Esports oraz Natus Vincere.

Szczególnie pierwszy z ćwierćfinałów zapowiadał się interesująco. Po raz pierwszy od historycznego transferu Nikoli „NiKo” Kovača G2 Esports stanęło naprzeciw FaZe Clanu. Bośniak rzucił więc wyzwanie byłym kolegom i marce, która ugruntowała jego pozycję w gronie najlepszych strzelców świata. 

I cóż – gwiazda z Bałkanów podeszła do symbolicznego spotkania bez sentymentów i litości. Na Duście2 to właśnie Kovač stał się motorem napędowym późniejszego zwycięstwa. Tradycja kazała zdobyć mu ponad trzydzieści eliminacji na “piaskach”, co bezpośrednio pomogło G2 przeciwstawić się świetnie dysponowanym rainowi i coldzerze. Mirage był z kolei tylko formalnością, którą przypieczętowali rewelacyjni kennyS i nexa.

Dużo mniej odcieni towarzyszyło konfrontacji Natus Vincere i Astralis. No bo kto by się spodziewał, że kompania ze wschodu ogra Duńczyków w tak bestialski sposób? Królewscy nie mieli szans. Bo choć nie najgorzej rozpoczynali zarówno Overpassa, jak i Inferno, w drugich połówkach dogorywali już przygnieceni przez skuteczne Na’Vi.

Wyniki pierwszych ćwierćfinałów IEM Beijing:

  • G2 Esports 2:0 FaZe Clan – Dust2 19:17; Mirage 16:9
  • Natus Vincere 2:0 Astralis – Overpass 16:9; Inferno 16:9

Wielkość marek składnia do nazwania pierwszych ćwierćfinałów “tymi ciekawszymi”. Narracyjne smaczki stały się ku temu kolejnym argumentem. To jednak dziś do akcji wkroczą trzy z czterech najlepszych formacji świata. Lider globalnego rankingu podejmie zresztą wicelidera. Przekonamy się, czy znakomite ostatnio Vitality zdoła zaskoczyć cesarzy Internetu z Heroic, czy jednak Duńczycy powtórzą sukces z finału DreamHacka Open Fall. A na przystawkę – czwarte na świecie BIG kontra międzynarodowy walec z Complexity. 

Dzisiejsze ćwierćfinały IEM Beijing:

  • 15:00 – BIG vs. Complexity – BO3
  • 18:30 – Team Vitality vs. Heroic – BO3

Wszystkie mecze w ramach fazy pucharowej IEM Bejing-Haidian wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na internetowych kanałach Polsat Games.

Fot. EPICENTER
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze