Kto stoi na drodze Polaków w Play-Inach European Masters?

26.03.2021, 14:45:21

Trzy zespoły z polskiej Ultraligi wezmą udział we wiosennej odsłonie European Masters. Gracze Illuminar Gaming bieg po potencjalne mistrzostwo rozpoczną jednak od etapu Play-In. Z kim zmierzą się w pierwszej kolejności?

Drugie miejsce w sezonie regularnym, pewna wygrana z 7more7 Pompa Teamem na inaugurację play-offów, a także dwie bardzo zacięte serie przeciwko AGO ROGUE i K1CK. Obie jednak przegrane wynikiem 2:3. Mimo wszystko Illuminar Gaming wdarło się na podium Mistrzostw Polski, uzyskując awans na najważniejsze zawody międzynarodowe dla zespołów uczestniczących w ligach regionalnych.

W Play-Inach weźmie udział szesnaście zespołów z całej Europy. Osiem z nich uzyska promocję z fazy grupowej do etapu pucharowego. Tylko cztery w efekcie zobaczmy jednak w głównej części EU Masters.

Polacy trafili do Grupy D. W tej rywalizować będą z trzecią drużyną z hiszpańskiego LVP – G2 Arctic, triumfatorami Dutch League z PSV Esports, a także mistrzami portugalskiej LPLOL spod szyldu White Dragons. Żeby było ciekawiej w składzie Niedźwiedzi Polarnych z G2 widzimy szóstego Polaka. Mowa o Bartłomieju „Fresskowym” Przewoźniku.

To nie koniec długiej listy biało-czerwonych reprezentantów na EU Masters. W Play-Inach zobaczymy również Miłosza „Ravena” Domagalskiego i Mateusza „Tasza” Borkowskiego – toplanera oraz trenera Vitality.Bee (Grupa C), Pawła „delorda” Szablę – szkoleniowca Fnatic Rising (Grupa C), Artura „Zwyroo” Trojana spod szyldu Mkers (Grupa A), Damiana „Wyska” Adamczyka reprezentującego SINNERS Esports (Grupa C), a także Szymona „Kannę” Kawęckiego grającego dla GoSkilla (Grupa C).

Podział grupowy European Masters Spring 2021. Fot. European Masters

Jak widać – oprócz wyraźnych akcentów w Grupie D, Polacy rozpychają się łokciami również w Grupie C, a także zaznaczyli swoją pozycję w Grupie A. Jeśli pod uwagę weźmiemy również etap główny, łącznie na European Masters zobaczymy aż 25 graczy oraz 5 trenerów z Polski. Żaden z regionów nie wystawił na zawody tak licznej reprezentacji esportowców.

Jeśli chodzi natomiast o Illuminar Gaming – to powrót Wielkiego Oka na European Masters po ponad dwóch latach przerwy. Ostatnio iHG w walce o mistrzostwo Starego Kontynentu obserwowaliśmy podczas drugiej odsłony w 2018 roku. I choć latem występ biało-czerwonym się nie powiódł, sezon wcześniej organizacja znad Wisły cieszyła się z wicemistrzostwa.

Play-Iny European Masters rozpoczną się 29 marca. Transmisję z rozgrywek śledzić będziecie mogli za pośrednictwem kanałów Polsat Games.

Fot. Polsat Games
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze