Kto mistrzem Polski FIFA? Ruszają finały Ekstraklasa Games

Kto mistrzem Polski FIFA? Ruszają finały Ekstraklasa Games

22.03.2021, 15:56:05

Już jutro poznamy mistrza kraju FIFA 21. W grze o mistrzostwo Polski na dwóch konsolach wciąż pozostaje ośmiu zawodników. Który z nich przetrwa dzisiejsze półfinały i już jutro sięgnie po LAN-owe trofeum Ekstraklasa Games?

To będą szalone dwa dni. Już dziś późnym wieczorem rozpocznie się LAN-owe święto na finałach Ekstraklasa Games. Nie ukrywamy, że tęsknimy za turniejami offline, a każda okazja do zobaczenia zawodników w bezpośredniej konfrontacji jest dziś nadzwyczaj przyjemna. Dlatego też walka o mistrzostwo Polski FIFA 21 będzie miała tak wyjątkowe znaczenie.

Na placu boju pozostało czterech zawodników na każdej konsoli, a ich pełna lista wygląda następująco.

XBOX One

 • Gracjan “El Polako” Gołębiewski (Legia Warszawa)
 • Piotr “Piterek” Kochan (Jagiellonia Białystok)
 • Damian “natsu” Gajewski (WKS Śląsk Wrocław)
 • Maciej “PAL I Invio”Bronowski (Górnik Zabrze)

PS4

 • Kamil “Riptorek” Soszyński (Jagiellonia Białystok)
 • Miłosz “milosz93” Bogdanowski (Legia Warszawa)
 • Maksymilian “Zalewskyy” Zalewski (Warta Poznań)
 • Kacper “Kapi98PL” Piszczek  (WKS Śląsk Wrocław)

Zawodnicy nie zmierzą się wyłącznie z przeciwnikami. Ich dodatkowym przeciwnikiem będzie późna pora rozgrywania półfinałowych spotkań. Te rozpoczną się bowiem już po dwudziestej drugiej, a zakończą pewnie grubo po północy. Mamy jednak nadzieję, że nie wpłynie to na koncentrację uczestników i będą oni w stanie zaprezentować nam grę na najwyższym poziomie, w końcu tego wymaga stawka zawodów.

– Mam nadzieję, że uda mi się odegrać na indywidualnych finałach, bo zwycięstwo tam będzie smakować podwójnie dobrze. Jeśli to się uda, to w ogóle nie będzie mnie boleć ta ostatnia kolejka drużynowego Ekstraklasa Games mówił nam przed startem finałów Ekstraklasa Games Kamil “Riptorek” Soszyński.

– Na pewno jestem bardzo pewny siebie. Myślę, że będę mieć tę lekką przewagę psychiczną, jednak Miłosz od zawsze był groźny na LAN-ach, szczególnie tych polskich. Czy wygram? Nie chcę wybiegać w przyszłość, bo najpierw muszę pokonać Maksa i szczerze mówiąc tego meczu obawiam się nawet bardziej niż ewentualnego finału. Poza tym Miłosz też ma przed sobą półfinałowe starcie z Kapim, który dostał się na finały z Ekstraklasa Games Open. Tak naprawdę żaden rezultat nie jest przesądzony – twierdzi Riptorek.

I faktycznie, trudno prorokować, choć na pierwszy rzut oka łatwo o wskazanie faworyta w kilku starciach. Pary półfinałowe na finałach Ekstraklasa Games wyglądają następująco:

PS4

 • milosz93 vs Kapi98PL
 • Riptorek vs Zalewskyy

XBOX One

 • El Polako vs PAL I Invio
 • Piterek vs natsu

Stawką zawodów jest nie tylko 20 tysięcy złotych do podziału między uczestników, ale też udział w turnieju prowadzącym do mistrzostw świata. Awans zapewnią sobie dwaj najlepsi zawodnicy z konsoli XBOX oraz triumfator zmagań na PlayStation. Wicemistrz na sprzęcie od Sony zagra natomiast w regionalnym turnieju kwalifikacyjnym.

Transmisja z turnieju rozpocznie się o godzinie 22:35, a obejrzycie ją w telewizji na kanale TVP Sport,  stronie sport.tvp.pl oraz w mediach społecznościowych TVP Sport i Ekstraklasy.

Fot. Legia eSports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze