Krótki rozbrat z organizacją. draken wraca do Guild po… tygodniowej przerwie

27.06.2021, 11:17:33

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o oficjalnym rozstaniu jednej z największych szwedzkich gwiazd Valoranta – Williama „drakena” Sundina – z brytyjską organizacją Guild Esports. O ile w kuluarach mówiło się o tym, że jego miejsce ma zająć Benjamin „vicious” Guilotte, o tyle finalnie 25-latek powrócił pod banderę organizacji Davida Beckhama.

Na dwa dni przed startem kolejnych kwalifikacji do VCT Challengers Guild Esports oficjalnie zaprezentowało swój nowy/stary skład dywizji VALORANT. O ile wszystko wskazywało na delikatny lifting, o tyle ostatecznie na serwerach zobaczymy ten sam roster, który dostał się do finałów Challengers EMEA, które były ostatnim etapem eliminacyjnym przed VCT Masters na Islandii.

Według doniesień francuskiego dziennikarza, Arrana „Halo” Spake’a, miejsce drakena w składzie Guild Esports miał zająć były gracz miksowych formacji HSDIRR oraz NoPoaching – Benjamin „Vicious” Guilotte. Wszystko wskazuje jednak na to, że testy lub negocjacje zakończył się fiaskiem, przez co brytyjska marka musiała na ostatnią chwilę szukać innych rozwiązań.

W pośpiechu zdecydowano się na ponowny angaż Williama „drakena” Sundina, który w momencie rozstania z Guild mówił o tym, że potrzebuje przerwy od rywalizacji. Pozostaje mieć nadzieję, że dwutygodniowe wakacje okazały się wystarczające i Skandynawowie nie będą mieli problemów z odnalezieniem się w tej dość specyficznej sytuacji.

Aktualny roster Guild Esports: 

  • Malkolm „bonkar” Rench
  • Yacine „Yacine” Laghmari
  • Leo „Leo” Jannesson
  • Saif „Sayf” Jibraeel
  • William „draken” Sundin
  • André „BARBARR” Möller

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
draken Guild Esports
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze