Blokada VAC zdjęta. KRIMZ oficjalnie oczyszczony z zarzutów

Blokada VAC zdjęta. KRIMZ oficjalnie oczyszczony z zarzutów

01.12.2020, 13:09:03

Freddy “KRIMZ” Johansson został oficjalnie uniewinniony, a nałożona na jego konto blokada VAC zniknęła. Powodem kontrowersyjnego bana ma być oprogramowanie „antycheaterskie”, z którego Szwed korzystał, aby rywalizować na platformie Esportal. 

***

Czwartek, 28 listopada 2020 roku, godzina 11:12. Esportowy świat na chwilę zamarł. Oto bowiem jeden z największych kozaków szwedzkiego Counter-Strike’a, a także dwukrotny zwycięzca Majora otrzymał blokadę VAC od samych twórców gry. Scenę zasypano gradem pytań. Czy KRIMZ naprawdę jest winny? A jeśli tak – jaki będzie miało to wpływ na całą branżę? Co w takim wypadku z wcześniejszymi oskarżeniami wymierzonymi w stronę Robina „flushy” Rönnquista? 

Dwudziestosześciolatek od samego początku zapewniał jednak o swojej niewinności. Temat bana nagłośnił zresztą sam, publicznie prosząc Valve na Twitterze o szybką reakcję i rozwiązanie problemu. Do akcji ekspresowo włączył się również trener formacji – Adreas “Samuelsson” Samuelsson.

Krimz obudził się ze z nałożoną blokadą VAC na swoje konto. Skontaktowaliśmy się z Valve, organizacją, a także platformą, na której KRIMZ rywalizował, by zrozumieć naturę zaskakującego zdarzenia. Nie mamy powodów, by wierzyć, że to konsekwencja używania jakiegokolwiek nielegalnego oprogramowania – napisał. – Liczymy na to, że problem zostanie rozwiązany tak szybko, jak to tylko możliwe, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Jesteśmy w bliskim kontakcie z organizatorami FLASHPOINT, by dopuścić Freddy’ego do wtorkowego meczukontynuował.

***

Równolegle o problemach na swojej platformie poinformowali z kolei przedstawiciele Esportalu. Okazało się bowiem, że nie tylko Krimz otrzymał nagłą blokadę. Z podobnym problemem spierała się rzesza użytkowników popularnej w Szwecji czy Polsce platformy.

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji dotyczącej blokad VAC. Skontaktowaliśmy się z deweloperami Counter-Strike’a, aby uzyskać więcej informacji na ten temat. Nie widzimy powodu do zmartwień, nasi programiści czekają na kontakt ze strony Valve. Kłopot prawdopodobnie zostanie wkrótce rozwiązany – napisali z kolei włodarze Esportalu.

***

Wtorek, 1 grudnia, godzina 2:00. Esportowy świat wraca do normy. KRIMZ informuje o swojej niewinności i szybkiej reakcji Valve. Oficjalny komentarz ponownie wystosowuje szwedzki trener:

Krimz został zwolniony z niesłusznego bana VAC. Jak na ironię, zamieszanie było spowodowane używaniem zewnętrznego zabezpieczenia przed oszustwami. Esportal prowadzi obecnie rozmowy z Valve, aby rozwiązać wszystkie błędne zakazy VAC na ich platformie. Krimz zagra dzisiaj przeciwko Dignitas – zakomunikował szkoleniowiec dziś rano.

Sprawę komentują też władze Esportalu, informując o wzmożonych działaniach mających oczyścić dobre imię wszystkich poszkodowanych użytkowników:

Wszyscy gracze, na których nałożono blokadę VAC z powodu problemu, zostali teraz uniewinnieni przez twórców CS:GO. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy otrzymali blokady gier i Valve również je zbada. Doceniamy szybkie rozwiązanie problemu! – czytamy.

***

Fnatic do ćwierćfinałowego meczu w ramach drugiego sezonu FLASHPOINT podejdzie więc w głównym składzie. O 15:00 zmierzy się z Dignitas. KRIMZ, tylko wstrzymaj się ze skanowaniem ścian i nie strzelaj przez smoke’i, co?

Fot. DreamHack / Jennika Ojala

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze