Kowalczyk: Chcecie kogoś linczować, to idźcie do innych drużyn

Kowalczyk: Chcecie kogoś linczować, to idźcie do innych drużyn

18.10.2021, 14:13:52

Mateusz Kowalczyk włączył się do dyskusji na temat krytyki skierowanej w Pawła “innocenta” Mocka. – Jako kibic chciałbym wszystkim wyzywąjacym Mocka, czy jakiegokolwiek innego gracza powiedzieć, żebyście poszli gdzie indziej. Kibicujcie komuś innemu. Nie potrzebujemy Was – zakomunikował CEO Anonymo Esports.

Poniedziałkowy poranek upłynął na polskiej scenie w rytm zmian ogłoszonych w Anonymo Esports. Jedna z najlepszych drużyn w kraju poinformowała bowiem, że ich skład zasilił duet związany do niedawna z x-kom AGO. Od dziś trykoty Anonimowych z dumą nosić będą Michał “snatchie” Rudzki oraz Karol “rallen” Rodowicz. Tym samym na rezerwę odsunięto Patryka “demho” Tomaszewskiego.

Zmiany w Anonymo stały się pretekstem dla internetowej społeczności do zmasowanej krytyki Pawła “innocenta” Mocka. Gros użytkowników Twittera czy Facebooka wylała na doświadczonego gracza wiadro pomyj, domagając się odsunięcia go od głównego składu. Zdecydowanej większości krytyki daleko jednak do miana konstruktywnej.

Do dyskusji postanowił włączyć się Mateusz Kowalczyk, CEO Anonymo Esports. Głos zabrał zresztą, nie gryząc się w język.

Nie ma organizacji bez fanów. Ja nie jestem tylko CEO organizacji, ale także kibicem. Jednym z Was. I jako kibic chciałbym wszystkim wyzywąjacym Mocka, czy jakiegokolwiek innego gracza powiedzieć, żebyście poszli gdzie indziej. Kibicujcie komuś innemu. Nie potrzebujemy Was rozpoczął emocjonalne oświadczenie.

Nie zagraliśmy jednego meczu, a już jest hejt. To niedopuszczalne. Możecie mieć swoje opinie, ale wyzywanie to coś innego. Mocek nie jest w teamie, bo ma zasiegi. Jest fantastycznym graczem i wnosi do drużyny dużo więcej niż statystyki meczowe. Które także ma pozytywne… Serio, chcecie kogoś linczować, to idźcie do innych teamów. My wam podziękujemy  – kontynuował.

Kowalczyk głośno zachęcił organizatorów rozgrywek do kontroli nad czatem podczas transmisji. Skuteczna moderacja kanałów komunikacji ma stworzyć odpowiedni klimat do śledzenia rozgrywek, a także działać edukacyjnie. 

Anonymo Esports w nowym składzie zadebiutuje już dziś w ramach ESL Mistrzostw Polski. O godzinie 15:10 Kowalczyk połączy się z komentatorami, aby kontynuować dyskusję rozpoczętą w mediach społecznościowych.

snatchie i rallen nowymi zawodnikami Anonymo

Fot. Maciej Kołek

Tagi:
Anonymo Esports innocent Mateusz Kowalczyk
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze