Koszulki z orłem na piersi rozdane. Znamy skład reprezentacji Polski w FIFE

17.02.2020, 19:52:00

Inicjatywa powołana z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej wkracza w kluczową fazę. Po bezpośrednich powołaniach dla dwóch najlepszych polskich zawodników oraz wymagającym procesie kwalifikacyjnym poznaliśmy pełny skład, który będzie reprezentował nasz kraj między innymi na FIFA eNations Cup.

Wczorajszego wieczoru odbył się decydujący etap kwalifikacji, który miał za zadanie wyłonić dwójkę graczy, która dołączy do powołanych wcześniej Damiana “damiego” Augustyniaka oraz Gracjana „elpolako” Gołębiewskiego. W niedzielne popołudnie w Warszawie spotkała się cała śmietanka rodzimych zawodników. Zakulisowo wszystko odbywało się w przyjemnej atmosferze, ale na wirtualnej murawie nikt nie patrzył na sentymenty. W oczach potencjalnych reprezentantów widać było czystą determinacje. 

Same kwalifikacje to zresztą pozytywny ukłon w stronę polskich zawodników. W końcu kilka miesięcy temu prezydent Andrzej Duda powoływał reprezentantów głównie z uwagi na wcześniejsze zasługi, a nie realną formę. Bezpośrednią przepustkę do kadry otrzymali co prawda wspomnieni wyżej damie i elpolako, jednak wynikało to głównie z ich fenomenalnej postawy w ostatnich miesiącach. 

Format kwalifikacji był przede wszystkim sprawiedliwy. Nie zadecydowały nazwiska, tylko umiejętności. Eliminacje podzielono na tury, z których dostawały się najlepsze osoby. Zastosowano system szwajcarski, więc nie było mowy o tym, że jedna wpadka przekreślała twoje szanse na awans. Wygrał najlepszy – mówił nam Kamil „Riptorek” Soszyński, który zajął drugie miejsce na platformie PlayStation 4. 

Turniej kwalifikacyjny na PS4 wygrał Miłosz „milosz93” Bogdanowski, który na co dzień reprezentuje barwy Legii Warszawa. Były kapitan kadry powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę w ostatecznym pojedynku triumfował nad innym z głównych faworytów do awansu – Kamilem „Riptorkiem” Soszyńskim. 

Wielkiej niespodzianki nie doświadczyliśmy również przy okazji kwalifikacji na konsoli Xbox One. Z końcowego triumfu cieszył się Kacper „Furman” Furmanek, który zostawił w tyle takich zawodników jak Bartosz 'bejott’ Jakubowski z Wisły All in! Games Kraków czy Patryk „Koniu” Jakubczak. 

Na tym jednak nie koniec emocji, ponieważ wciąż trzeba wybrać dwóch zawodników, którzy będą podstawowymi wyborami w trakcie FIFA eNations Cup. Po długiej i morderczej selekcji czeka nas więc jeszcze wewnętrzna sportowa rywalizacja pomiędzy czterema świeżo upieczonymi reprezentantami. Rozstrzygnięcia zapadną najpewniej na zgrupowaniu kadry, które ma się odbyć w przeciągu najbliższych tygodni.

Na pewno w najbliższym czasie odbędzie się zgrupowanie, w którym udział wezmą zarówno gracze FIFY, jak i PES-a. Chcemy, żeby obóz przygotowawczy nie polegał jedynie na przesiadywaniu przy konsoli. Myślę, że pokopiemy trochę w prawdziwą piłkę i pokażemy, że potrafimy parę sztuczek również na żywo – tłumaczył nam Jarosław „Rdk” Radzio, czyli koordynator sekcji PZPN do spraw eFutbolu. 

Reprezentacja Polski w FIFA 20: 

  • Damian „damie” Augustyniak (AS Roma)
  • Gracjana „elpolako” Gołębiewski (Arka Gdynia)
  • Miłosz „milosz93” Bogdanowski (Legia Warszawa)
  • Kacper „Furman” Furmanek (Lech Poznań)
  • Jarek „Rdk” Radzio – Selekcjoner

Oby na mistrzostwach chłopakom poszło lepiej niż ostatnio Lewemu i spółce…

Fot. PZPN / Łączy nas eFutbol

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze