Koronawirus znów krzyżuje plany organizatorów. Finały LEC i FLASHPOINT przeniesione do innych miast
CS:GO
League of Legends
Newsy

Koronawirus znów krzyżuje plany organizatorów. Finały LEC i FLASHPOINT przeniesione do innych miast

06.03.2020, 21:01:00

Epidemia Covid-19 zbiera esportowe plony. Organizatorzy League of Legends European Championship oraz FLASHPOINT w celu bezpieczeństwa postanowili zorganizować finały rozgrywek w innych miastach, niż początkowo mieli to w planach.

Zamknięcie bram Spodka podczas Intel Extreme Masters było dopiero preludium esportowego zamieszania wywołanego rozprzestrzenianiem się Covid-19. Tym razem wirus uderzył bezpośrednio w League of Legends European Championship, a także rozgrywki FLASHPOINT.

Zarówno organizatorzy najbardziej prestiżowych zmagań League of Legends na Starym Kontynencie, jak i CS-owej ligi, za którą odpowiada FACEIT, postanowili przenieść finały sezonów do firmowych siedzib.

Wobec tego zwieńczenie wiosennego splitu LEC odbędzie w berlińskim LEC Studio, a nie zgodnie z zapowiedziami – w Budapeszcie. Najważniejsze mecze FLASHPOINT rozegrane zostaną z kolei w Los Angeles, choć początkowo gospodarzem turnieju miało zostać miasto Sztokholm.

Uważnie monitorujemy sytuację z koronawirusem Covid-19 w Europie i na całym świecie. Nie była to łatwa decyzja, jednak zdrowie i bezpieczeństwo graczy, fanów i personelu jest naszym priorytetem – komunikuje Riot Games. – Po dokładnej ocenie sytuacji uważamy, że organizowanie wydarzenia w mniejszym i bardziej kontrolowanym otoczeniu jest właściwym ruchem. Chociaż obecnie planujemy zebrać widownię w berlińskim studiu, stale śledzimy sytuację i współpracumey z lokalnymi urzędnikami ds. zdrowia, by podjąć odpowiednie kroki. Chcemy zapewnić bezpieczeństwo zaowdnikom i fanom – czytamy dalej w oficjalnym oświadczeniu.

Organizatorzy LEC zdają sobie sprawę z rozczarowania kibiców – szczególnie na Węgrzech. Zdradzili jednak, że nie wykluczają przeniesienia LEC w przyszłości do Budapesztu.

Bezpieczeństwo i zdrowie graczy, pracowników oraz kibiców znajduje się na szczycie naszych priorytetów – informują osoby stojące za FLASHPOINT. – Nasze studio jest kontrolowanym środowiskiem pozwalającym wprowadzenie twardych zasad i najlepszych procedur, by chronić wszystkich wymienionych. Przenosząc finały, unikamy niepotrzebnych podróży i interakcji z fanami. Nadal jesteśmy niezwykle podekscytowani przyszłością FLASHPOINT i chcemy doprowadzić do tego, aby z rozgrywek cieszyli się kibice na całym świecie. Mamy nadzieję, że uda się do tego doprowadzić, gdy tylko koronawirus przestanie być tak poważnym problemem – dodają.

Fot. Riot Games / Michał Konkol