[RELACJA] Koronawirus kontra puste areny. FLASHPOINT, LEC i LCS przeniesione do Internetu
CS:GO
Dota 2
League of Legends
Newsy
Pozostałe

[RELACJA] Koronawirus kontra puste areny. FLASHPOINT, LEC i LCS przeniesione do Internetu

17.03.2020, 14:38:00

Z każdą kolejną godziną dochodzą do nas informacje o odwołaniu kolejnych wydarzeń esportowych lub zamknięciu trybun dla publiczności. Organizatorzy turniejów zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą światowa pandemia koronawirusa i decydują się na kroki mające zapewnić bezpieczeństwo nie tylko kibicom, ale również zawodnikom i obsłudze rozgrywek. W naszej relacji będziemy informować o wszystkich najważniejszych nowościach dotyczących poszczególnych imprez lub zawodów online. 

ODŚWIEŻ STRONĘ, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Riot Games ogłosił, że NA LCS i LCS Academy również dokończone zostaną przez Internet.

League of Legends European Championship zostanie wznowione – Wiemy już, że cały sezon – zarówno faza zasadnicza, jak i play-offy, zostanie dograny przez Internet. Mecze LEC powrócą 20 marca. Zniknie też planowany tydzień przerwy, co oznacza, że zmagania na Summoner’s Rift śledzić będziemy każdego tygodnia, aż do finałów, które odbędą się 18 i 19 kwietnia.

Adrian Kostrzębski oraz Jakub Janaszek pojawią się dziś na antenie Weszło FM – Przedstawiciele ESL Polska oraz serii turniejów Games Clash w ramach audycji „Weszło w esport” opowiedzą o tym, jak epidemia COVID-19 wpływa na rozgrywki w Polsce.

Eksperci League of Legends o play-offach Ultraligi rozgrywanych przez internet – W pierwszym odcinku naszej nowej serii EWESZŁO LIVE porozmawialiśmy między innymi o play-offach Ultraligi, które odbędą się w warunkach online. 

FLASHPOINT zawiesza zmagania – Organizatorzy zrezygnowali z rozgrywania meczów w studu w Los Angeles, przenosząc spotkania do Internetu. Zespoły do walki przystąpią więc z bezpiecznych siedzib. Nie ogłoszono jeszcze nowego harmonogramu.

Tymczasowo odraczamy kolejne mecze, aby przenieść się z gry w naszym studiu w Los Angeles do systemu internetowego. Drużyny rozegrają kolejne spotkania z bezpiecznych domów. Dokładamy wszelkich starań, aby siedziby każdego zespołu utrzymywały nasze standardy w zakresie uczciwości – piszą organizatorzy.

Minor i Major w Dote2 odwołane – To już pewne. Czwarty minor i Major w cyklu Dota Pro Circut zostały odwołane. Decyzje na temat ostatniego Majora w roku zostaną podjęte w najbliższych tygodniach.

Zawodnicy LEC nie przechodzili testów na obecność koronawirusa – Nie mieliśmy robionych badań, ale nikt też nie miał żadnych objawów. Nigdzie jednak w ten weekend nie wychodzimy, niedługo większość miejsc będzie zamknięta, więc będziemy po prostu chillować w domu – mówił nam Oskar „Vander” Bogdan. 

Electronic Arts zwiększa liczbę zawieszonych esportowych turniejów – Firma poinformowała o zawieszeniu w czasie imprez związanych z wszystkimi tytułami sygnowanymi przez EA. Odroczone zostały Apex Legends Global Series, FIFA 20 Global Series i Madden NFL 20 Championship Series.

Trener dywizji Fortnite w FaZe Clanie zarażony koronawirusem – Hugh „DestinysJesus” Gilmour, czyli brytyjski trener sekcji Fortnite w FaZe został przebadany pod kątem występowania SARS-Cov-2. Wynik był pozytywny. Szkoleniowiec prowadzi na swoim kanale YouTube…vloga z kwarantanny

LCS i rozgrywki akademii zawieszone – Wzorem LEC na zawieszenie sezonu zdecydowali się również włodarze amerykańskiego odpowiednika ligi. Finały rozgrywek zostały z kolei przeniesione z Dallas do studia w Los Angeles. Meczów nie będą rozgrywać również gracze występujący w NA Academy League.

Organizatorzy Ultraligi zareagowali na rosnące zagrożenie wirusem SARS-Cov-2, przenosząc lwią część meczów play-offów do sieci Wszystkie spotkania poza wielkim finałem na pewno odbędą się przez Internet. Na ostateczną decyzję w sprawie pojedynku o puchar przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Rozgrywki ESL Pro League zostaną w całości rozegrane przez Internet. Dywizje Europy i Ameryki Północnej będą miały w tym sezonie własnych mistrzów. Na liście uczestników nastąpiły ponadto zmiany. Po więcej szczegółów odsyłamy do tekstu:

EPL wywrócony do góry nogami. Sezon podzielono na regiony, a finały odbędą się w Internecie

Wiosenny sezon League of Legends European Championship zawieszony. Jeden z pracowników Riot Games poddany kwarantannie – organizatorzy o decyzji poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

W świetle niepewności i szybko zmieniającej się sytuacji pandemicznej związanej z COVID-19, a także w celu zachowania ostrożności postanowiliśmy skupić się na bezpieczeństwie graczy i personelu. Zawiesiliśmy tym samym sezon wiosenny LEC. W tej chwili żaden członek personelu LEC nie uzyskał pozytywnego wyniku na obecność COVID-19, jednak mamy powody podejrzewać, że członek personelu LEC mógł być narażony na wirusa. Wspomniana osoba jest objęta kwarantanną i znajduje się pod obserwacją przedstawicieli służby zdrowia. Zaktualizujemy sytuację, gdy tylko będziemy mieli więcej informacji.

Obrywają zmagania w Call of Duty. Odwołany event w Orlando – Organizatorzy Florida Mutineers Home Series Orlando podjęli decyzję o odwołaniu turnieju w Call of Duty, który miał się odbyć w drugim tygodniu kwietnia. 

Origen nie przyleci do Berlina na kolejne mecze w ramach LEC – Z uwagi na ograniczenia związane z podróżami Origen nie będzie w stanie przylecieć do Berlina na kolejne mecze w ramach LEC. Elias „Upset” Lipp i jego kompani rozegrają następne kolejki przez internet. 

Przez to, że nasza siedziba znajduje się w Kopenhadze, ostatnie ogłoszenia ze strony duńskiego rządu zmuszają nas do rozegrania następnej kolejki LEC przez internet. Co prawda nie będziemy mogli udać się w podróż do Berlina, ale cieszymy się, że wciąż możemy rywalizować! Nawet online damy z siebie wszystko – czytamy na social mediach Origen. 

Jak oberwały rozgrywki League of Legends w Europie? Cóż, koronawirus spuścił im solidne lanie – Informacje o konsekwencjach epidemii zebrał w pigułce Robert „seerees” Bilski:

LEC również bez publiczności – Los LCS podzieliło również LEC. Już wcześniej odwołano z kolei finały League of Legends European Championship w Budapeszcie

Amerykański LoL przy pustych trybunach. LCS zamyka swoje studio dla publiczności – Kolejne kolejki League of Legends Championship Series odbędą się bez udziału publiczności.

Zawieszenie komunikacji powietrznej przez USA na drodze do rozegrania Majora – Odwołany został również drugi tegoroczny Major w Dote 2. Z uwagi na ograniczenia dotyczące lotów do Stanów Zjednoczonych ESL zdecydował się na przełożenie turnieju na inny termin, a zmianie ulegnie najpewniej również sama lokalizacja.

Przystanki Overwatch League odwołane – W nocy ze środy na czwartek odwołane zostały nadchodzące imprezy w ramach Overwatch League. W najbliższych miesiącach oficjalne rozgrywki sygnowane przez Blizzarda miały się odbyć w Los Angeles, Londynie oraz Paryżu. 

ESL Pro League z ekstremalnymi środkami bezpieczeństwa. Faza grupowa bez formatu LAN-owego – Jeszcze wczorajszego wieczora pojawiły się informacje dotyczące ESL Pro League. Faza grupowa Counter-Strike’owej ligi mistrzów zostanie rozegrana online, a finały odbędą się bez udziału publiczności. 

EA przekłada i odwołuje najważniejsze turnieje w Apex Legends oraz FIFE 20 – Kilka dni temu odwołane lub przełożone zostały również turnieje organizowane przez Electronic Arts. Mowa tutaj o zmaganiach w ramach Apex Legends – przełożony LAN w Arlington, oraz FIFIE 20 – przełożenie CONMEBOL eLibertadores, a także odwołanie FUT Champions Cup Stage V w Bukareszcie. 

ODŚWIEŻ STRONĘ, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Pierwszym poważnym pokłosiem koronawirusa w świecie esportu był brak publiki na Intel Extreme Masters w Katowicach. Krótko później światowa pandemia zaczęła coraz mocniej postępować, co w rezultacie zmusiło organizatorów do odwołania kolejnych imprez lub zamknięcia trybun dla publiczności. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach większość imprez może być rozgrywana całkowicie w formacie online, a kibice nieprędko zameldują się na trybunach największych eventów. 

Fot. ESL / Helena Kristiansson

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze