Kordon Polaków ruszył do walki o VCT Masters w Reykjavíku

31.03.2021, 10:52:38

Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy kolejny etap zmagań w VALORANT Champions Tour, a dziesiątki polskich zawodników ponownie wyruszyły z misją wywalczenia przepustki na pierwszy międzynarodowy LAN-owy turniej w historii gry, czyli VCT Masters w Reykjavíku. Po pierwszym dniu rywalizacji z kwalifikacjami zdążyło pożegnać się między innymi PitStop czy yazda, ale w stawce pozostają takie formacje jak Illuminar Gaming, Ballista, KLĄTWA czy reprezentowane przez biało-czerwonych G2 Esports, Acend, Movistar Riders i Team Finest. 

Drabinka kwalifikacyjna ułożyła się w ten sposób, że już w pierwszych meczach doszło do kilku ciekawych spotkań. Zaserwowane zostały nam między innymi polskie derby pomiędzy Illuminar Gaming oraz YAZDĄ, w których bezapelacyjnie lepsi okazali się zawodnicy dowodzeni przez Karola „Nitro” Przedpełskiego. Do tego swoje premierowe potyczki po zakontraktowaniu Sebastiana „NEEXA” Treli rozegrała Ballista, która od początku wykorzystuje nowe warianty i korzysta między innymi z Astry. Zarówno IHG, jak i BST, bez żadnych kłopotów awansowali do kolejnego dnia eliminacji.

Żadnych kłopotów nie mieli również Polacy za granicą. Jakub „Ayke” Smoczyński i Maks „kamyk” Rychlewski dla przykładu zdążyli się rozprawić z niemieckim BIG, a Michał „MOLSI” Łącki oraz Kamil „baddyG” Graniczka rozgromili dwie nieznane szerzej ekipy. Na dużym luzie zagrało też G2 Esports Aleksandra „zeeka” Zygmunta i Patryka „Patitka” Fabrowskiego, które zmiażdżyło między innymi litwiński miks z Lukasem „feqewem” Petrauskasem, a bez potknięć pierwszy dzień minął również Patrykowi „starxo” Kopczyńskiemu i jego kompanom z Acend. Debiutu w NiP nie zaliczył Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki, ale szansa na to może nadejść już dziś.

Nie obyło się naturalnie bez gorszych chwil. Dużym ciosem jest na pewno wczesna porażka PitStopu. Piotr „YouBreak” Chodoła i jego kompani wygrali co prawda starcie z włoską organizacją MACKO Esports, jednak już w kolejnym meczu zostali volvo peek, pomimo zwycięstwa na pierwszej mapie. Dodatkowo z rywalizacją pożegnali się graczy BALLASTÓW, krecinosow, Hyperion, Yakuzins, DiaXmix, XPG Invicta czy Lujminosity. W grze utrzymała się za to KLĄTWA Kamila „krytyqa” Dudka, capri sun, TEMPO czy Ambitious.

Dzisiejsze mecze z udziałem Polaków w kwalifikacjach VCT: 

  • Ballista vs. KLĄTWA
  • G2 Esports vs. animemix
  • Acend vs. Ackerman Team
  • Guild Esports vs. Movistar Riders
  • capri sun vs. Sampi.Tipsport
  • TEMPO vs. LDN Utd
  • Illuminar Gaming vs. PLAYMAKERS
  • WhynotVLR vs. Team Finest
  • Entropiq vs. Ambitious 
  • Ninjas in Pyjamas vs. sas elle

Fot. Ballista

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze