Kontrowersje wokół aktualizacji. Euforia przeciwników kriega, wątpliwości dotyczące nowego deagla

Kontrowersje wokół aktualizacji. Euforia przeciwników kriega, wątpliwości dotyczące nowego deagla

11.04.2020, 18:43:43

W nocy na serwerach CS:GO pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja, która wprowadziła znaczące zmiany w broniach oraz na trzech mapach turniejowych. Początkowy hurraoptymizm został jednak szybko zastąpiony przez obawy, które w dużej mierze tyczą się deagle’a. Kieszonkową armatą można od teraz zabijać…w skoku, co nie podoba się większości profesjonalnych zawodników i ludziom z branży.

Najwięcej pozytywnych komentarzy wysypało się oczywiście pod adresem  osłabionego kriega, zmniejszenia ceny M4A1S i podreperowaniu stanu Teca-9. Można chyba wręcz powiedzieć, że wielu ludziom spadł kamień z serca, gdyż wiele wskazuje na to, że czeka nas powrót do mety opartej na graniu przez terrorystów AK-47. W łaski powróci również najpewniej wyciszone M4, które pozwoli teraz na lepsze dostosowanie ekwipunku do ekonomii.

Czy krieg całkowicie zniknie z serwów? Najpewniej nie. Nawet pomimo nerfa SG553 dalej będzie stosunkowo mocną bronią i w konkretnych sytuacjach będzie wybierany przez poszczególnych zawodników. Terroryści będą teraz jednak chętniej korzystać z Teca. Niektórzy gracze już teraz zadeklarowali, że czas na powrót „tecmeisterów”.

Przez cały dzień nie ustają również kontrowersje wokół nowego deagle’a. Na początku wydawało się nawet, że aktualny stan potężnego pistoletu jest może wynikiem błędu, jednak na ten moment VALVE nie poinformowało o żadnym planowanym hotfixie. W najbliższych dniach szykuje nam się najpewniej zalew latających strzelców.

Nie wszyscy podchodzą również entuzjastycznie do ostatnich poprawek na mapach. O ile wydawać by się mogło, że wszystko jest kwestią kosmetyki, o tyle w rzeczywistości zmiany są traktowane ze sporym dystansem. W szczególności zwraca się uwagę na kolory na Overpassie, które nie wszystkim przypadły do gustu.

Pomimo wszelkich kontrowersji dzisiejszy update jest bez wątpienia jednym z najlepszych, jakie zaserwowano nam w ostatnim czasie. Wszystko wskazuje na to, że obraz profesjonalnych, jak i amatorskich gier ulegnie niebawem diametralnej przemianie. W ogólnym rozrachunku zapowiada się mały powrót do klasyki, który dla wielu osób do niedawna znajdował się co najwyżej w sferze odległych marzeń. Pozostaje mieć nadzieję, że VALVE utrzyma tempo i w najbliższych tygodniach dostaniemy kolejne aktualizacje, które poprawią jakość gry.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze