Koniec pięknej i bogatej kariery. Xizt odwiesza myszkę na kołek

Koniec pięknej i bogatej kariery. Xizt odwiesza myszkę na kołek

23.09.2021, 16:54:35

Jeden z członków legendarnego składu Ninjas in Pyjamas – Richard “Xizt” Landström – postanowił zakończyć profesjonalną karierę. Szwed przez lata znajdował się na szczycie CS-owej hierarchii, jednak wraz z wiekiem jego kompetencje spadały. Ostatnią profesjonalną drużyną 30-latka było Dignitas.

Większość genialnego NIP już na emeryturze. Na serwerach od dawna nie obserwujemy już Fifflarena. Nie tak dawno Counter-Strike’a na bok odstawił popularny Krzysiek szerzej znany jako GeT_RiGhT. Dziś kolejny z członków jednej z najlepszych załóg w historii gry postanowił zakończyć profesjonalną karierę.

Xizt nigdy nie był najjaśniejszym punktem swoich zespołów czy też nie kreował się na gwiazdę. Zazwyczaj cechowała go wyjątkowa skromność i między innymi tym skradł serca wielu kibiców. Na serwerze natomiast często był mózgiem operacyjnym, który pociągał za sznurki i we właściwy sposób ustawiał cały zespół.

Największe osiągnięcia Szweda? W pierwszej kolejności należy wymienić triumf na Majorze. W 2014 roku Ninjas in Pyjamas zdobyli twierdzę w Kolonii i tym samym dopisali do swojego dorobku ten najważniejszy wyznacznik, choć pozostałe gromadzili od bardzo dawna.

– Jestem szczęśliwy z tego, co osiągnąłem jako zawodnik mówi w pożegnalnej rozmie z HLTV Xizt.

I trudno nie być dumnym, skoro w gablocie znajdzie się wszystko, czego dusza zapragnie. A karierę, która na dobrą sprawę zakończyła się już w ubiegłym roku, podsumował wspólny projekt z grupką przyjaciół, z którymi przed laty wdrapywało się na sam szczyt.

Fot. FACEIT / Joe Stephens

Tagi:
Xizt
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze