Koniec marzeń o polskim finale EU Masters, ale półfinał też bierzemy w ciemno
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

Koniec marzeń o polskim finale EU Masters, ale półfinał też bierzemy w ciemno

14.09.2020, 11:46:14

Nie będzie budowania tej samej narracji, którą fascynowaliśmy się wiosną. AGO ROGUE i K1ck Neosurf trafiły na tę samą stronę drabinki w fazie pucharowej EU Masters, a co za tym idzie – marzenia o polskim finale runęły. Ale zwycięzca i tak może być tylko jeden, więc z niecierpliwością czekamy na przyszły tydzień i ostateczne rozstrzygnięcia.

Trudni rywale, pechowe losowanie? Żeby zdobyć tytuł, trzeba pokonać wszystkich

Narracja, że losowanie nam nie sprzyjało, może sprawdzić się co najwyżej w przypadku reprezentacji Polski w piłce nożnej. Tam i tak nie ma mowy o odnoszeniu jakichkolwiek sukcesów, więc łapanie się wszystkich brzytew jest jak najbardziej wskazane. Ale w przypadku polskich drużyn na EU Masters? Formacji, które wiosną otarły się o tytuł i teraz są na dobrej drodze do co najmniej powtórzenia tamtych wydarzeń? Nie szukajmy wymówek przed dokonaniem faktu.

Ale to przecież całkiem wygodne. Jedynym trudem tego losowania jest fakt, że K1ck Neosurf i AGO ROGUE nie będą mogły spotkać się w wielkim finale EU Masters. A przeciwnicy? Przecież ich i tak trzeba pokonać. Bez różnicy czy w ostatnim starciu zawodów, czy na etapie ćwierćfinału.

AGO ROGUE trafiło na francuską formację malowaną biało-czerwonymi barwami. Bez niebieskiego, przestańcie śpiewać tę marsyliankę. Skład Adriana “hatchy’ego” Widery i Tobiasza “Agresivoo” Ciby spróbuje zatrzymać wicemistrzów polski i półfinalistów wiosennego EU Masters. Szukanie dziury w całym jest dość zabawne, bo to Paweł “Czekolad” Szczepanik i spółka są na zdecydowanie lepszej pozycji do zgarnięcia triumfu w tej serii.

Pogromcy AGO ROGUE z wielkiego finału Alior Bank Ultraligi muszą za to złapać w pułapkę kilka myszek. Pomyśleć, że jeśli K1ck poskromi mousesports, a do tego spełni się poprzednie założenie, będziemy pewni jednej polskiej formacji w wielkim finale EU Masters. Dokładnie tak, jak w przypadku wiosennej odsłony.

A tam? Być może i wielki rewanż, wszak w górnej części drabinki znajdziemy to nieszczęsne LDLC OL, które raptem kilka miesięcy temu napsuło nam mnóstwo krwi. Ale niekoniecznie, w końcu od tej chwili zapominamy o tym, co było i nawet dyspozycja dnia może wpuścić którąś z formacji do kolejnej rundy.

A my życzymy sobie, aby ta sztuka udała się Robertowi “Erdote” Nowakowi i jego Vodafone Giants. Niech sobie grają te swoje francuskie derby w ćwierćfinale. Th3Antonio – czyli ulubieniec polskiej publiki z poprzedniej edycji EU Masters – zatańczy z nimi Bolero. A może to będzie raczej danse macabre?

Harmonogram ćwierćfinałów EU Masters:

15 września:

  • 18:00 – Vodafone Giants vs GamerLegion
  • 21:00 – GamersOrigin vs LDLC OL

16 września:

  • 18:00 – AGO ROGUE vs Misfits Premier
  • 21:00 – K1ck Neosurf vs mousesports

Fot. K1ck Neosurf

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze