Koniec “hazardu” w FUT? Podglądanie paczek stałym elementem FIFA 22

Koniec “hazardu” w FUT? Podglądanie paczek stałym elementem FIFA 22

18.09.2021, 15:05:51

Presja nakładana na EA Sports zdała się przynieść efekty. Firma od dłuższego czasu miała spore problemy z systemem paczek w trybie Ultimate Team. Wiele osób zarzucało rynkowemu gigantowi, że stanowi on pewną formę hazardu. Dziś wiemy, że EA całkowicie wykluczyło ten problem z nowej odsłony serii gier – FIFA 22.

Problem hazardu związanego z paczkami w trybie Ultimate Team pojawił się już dawno temu. Pierwszą odpowiedzią EA Sports na nacisk rządów różnych krajów było udostępnienie procentowych szans na otrzymanie danego typu karty. To jednak nie rozwiązało problemu, zatem firma poszła o krok dalej.

W dalekiej fazie minionego sezonu EA zdecydowało się wprowadzić testową opcję podglądu paczek. Każdy z graczy miał możliwość sprawdzenia zawartości paczki jeszcze przed jej otworzeniem. Co prawda w ograniczonej ilości, jednak i tak było to rozwiązanie przełomowe. Rozwiązanie, które w znaczący sposób uderzyło w karciany rynek.

W FIFA 22 podgląda paczek nie będzie już testowany, a wprowadzony na stałe. EA udostępni opcję na konsolach nowej oraz poprzedniej generacji, a także na Stadia oraz PC. 

Światowa premiera gry odbędzie się 26 września, jednak budowę składów i podglądanie paczek będziemy mogli rozpocząć już wcześniej. 22 września wystartuje bowiem FUT Web App, w którym można zarządzać składem bez potrzeby uruchamiania gry.

Fot. Electronic Arts

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze