Koniec fazy grupowej EMP. HONORIS i Anonymo z awansem na LAN-a

Koniec fazy grupowej EMP. HONORIS i Anonymo z awansem na LAN-a

27.10.2021, 11:10:38

Wczoraj zakończyła się faza grupowa jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski. Drużyny do ostatniego dnia walczyły o wczesny awans na LAN-owe finały. Sztuka ta na tym etapie gry mogła udać się tylko dwóm drużynom. Zaszczytne pozycje ostatecznie zajęli reprezentanci HONORIS i Anonymo Esports.

HONORIS i Anonymo pewne udziału na LAN-ie

A wszystko dzięki świetnym występom we wczorajszych zmaganiach. I choć w przypadku HONORIS trudno było o brak promocji, Anonymo musiało się sporo napocić. Podopiecznym Adriana “imd” Piepera sukces gwarantował bowiem wyłącznie komplet punktów. W innym wypadku musieliby oni czekać na rozstrzygnięcia kolejnych pojedynków. 

Anonymo i HONORIS uzyskali więc awans do półfinałów ESL Mistrzostw Polski, czyli pierwszego etapu zmagań na LAN-owych finałach. Do tych pierwszych już wkrótce dołączy triumfator internetowego pojedynku pomiędzy Wisłą All in! Games Kraków i Ungentium. Właśnie tak wygląda bowiem dalsza kolejność w ligowej tabeli na koniec sezonu.

Dolej Miodu i The Lycans spadają z ligi

Spadek w przypadku Dolej Miodu nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. To oddanie walkowerem pojedynku przeciwko Anonymo Esports sprawiło, że miksowa piątka nie zagra w fazie pucharowej turnieju. I nie dlatego, że Patryk “ponczek” Wites i spółka mogli wygrać to spotkanie, choć taki scenariusz był jak najbardziej realny. Władze ligi niesubordynację zespołu ukarały trzema punktami karnymi. A drużynie do utrzymania zabrakło dwóch oczek. Ten walkower będzie się śnić po nocach.

Zupełnie inna historia tyczy się reprezentantów The Lycans. Ci od samego startu rozgrywek byli skazywani na nieuniknione pożarcie. I w tym przypadku typy społeczności okazały się jak najbardziej trafne. Siedem punktów w osiemnastu spotkaniach – mimo sympatii do zawodników, musimy przyznać, że w pełni zasłużyli oni na ostatnie miejsce w ESL Mistrzostwach Polski.

Tabela na koniec rundy zasadniczej wygląda następująco:

Fot. Maciej Kołek / Anonymo Esports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze