Kończy się margines błędu. G2 nie może przegrywać kolejnych spotkań

03.07.2021, 10:02:00

Jedna porażka? Jasne, zdarza się każdemu, nawet G2 Esports. Dwie z rzędu i to w jednym tygodniu? Trochę smród, no ale wrzuci się mema i będzie dobrze. Trzecia z rzędu i do tego przeciwko EXCEL? Wstyd, hańba… a może wkrótce norma? Co się dzieje z G2 Esports?

Z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że G2 Esports to drużyna nietypowa, a jej wyniki bywają przewrotne. Wydaje się jednak, że ostatnie porażki nie są efektem wspomnianej przewrotności, a najzwyczajniej w świecie kiepskiej dyspozycji. Nie przywykliśmy do widoku G2 z ujemnym bilansem na półmetku sezonu, jednak dziś jest to jak najbardziej możliwe.

Zatrzymać Króliki

Taki cel przyświeca dziś ekipie Marcina “Jankosa” Jankowskiego. Króliki pędzą jednak w zawrotnym tempie i do wczoraj żyliśmy w przeświadczeniu, że prędko się nie zatrzymają. Nosa drużyna Oskara “Vandera” Bogdana utarli jednak aktualni mistrzowie kontynentu z MAD Lions. Czy ta sama sztuka uda się dziś G2 Esports? Jeżeli Rekkles i spółka pokażą na Summoner’s Rifcie to samo, co we wczorajszej potyczce z EXCEL, to śmiemy wątpić.

Miał być hit, a wyszedł… no właśnie – co wyszło?

Team Vitality przed sezonem na papierze miał ekipę, która powinna walczyć o spokojny byt w czołowej trójce. Dziś co prawda obserwujemy ich na piątej lokacie, czyli niedaleko celu, jednak same wyniki nie przekonują. Oskar “Selfmade” Boderek i spółka przegrali wczoraj z Astralis i dziś – podobnie do G2 – mogą wskoczyć do grona formacji z ujemnym bilansem.

W Rogue bez zmian

I bardzo dobrze, bo Łotrzyki to ostatnio jeden z największych, jeśli nie największy pewniak w całej lidze. Kacper “Inspired” Słoma i Adrian “Trymbi” Trybus mają powody do dumy, bowiem ich ekipa okupuje obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. No ale do takiego widoku – zwłaszcza w letnim sezonie – przywykliśmy.

Harmonogram LEC na dziś:

  • 17:00 – Team Vitality vs EXCEL
  • 18:00 – Schalke 04 vs Astralis
  • 19:00 – Fnatic vs SK Gmaing
  • 20:00 – Misfits Gaming vs G2 Esports
  • 21:00 – MAD Lions vs Rogue

Transmisję z wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem znajdziecie na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. David Lee/Riot Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze