Komu dwa ostatnie sloty na VCT Masters w Berlinie? Czas wyłonić kolejnych reprezentantów EMEA

19.08.2021, 14:46:47

Już dziś wieczorem poznamy wszystkich reprezentantów regionu EMEA na VCT Masters w Berlinie. O przepustkę na turniej w stolicy Niemiec powalczą dziś zawodnicy Team Liquid, Gambit Esports, Vodafone Giants oraz G2 Esports, którzy spróbują dołączyć do Acend oraz SuperMassive Blaze, którzy już wcześniej wypracowali sobie upragniony awans na kolejną międzykontynentalną imprezę rozgrywaną w warunkach LAN-owych. 

Czwartkowe popołudnie stanie pod znakiem absolutnie najważniejszych spotkań w dolnej drabince VCT Challengers EMEA. Wczorajszego wieczoru z rywalizacją i wyścigiem o Berlin pożegnały się dwie kolejne ekipy, a w puli biletów pozostały już tylko dwie przepustki na VCT Masters. Team Liquid w pierwszej kolejności wyeliminowało forZe po dość jednostronnym meczu, a po tragikomicznej serii Giants uporało się ostatecznie ze szwedzkim Guild Esports, które znów zawiodło fanów i ekspertów w najważniejszym dla siebie momencie.

Dziś wszystko rozpocznie bój pomiędzy Team Liquid oraz Gambit Esports. Podczas poprzednich Challengers EMEA obie ekipy znalazły się w playoffach zmagań, jednak wówczas tylko TL wypracowało sobie przepustkę na Islandie. I choć wiele osób wierzy w to, że podopieczni amerykańskiej organizacji powtórzą swój sukces, to trzeba przyznać, że delikatnym faworytem wydaje się Nikita „d3ffo” Sudakov i jego wesoła rosyjska kompania. Zwycięstwo z Guild oraz postawienie oporu Acend stawia naszych wschodnich sąsiadów w uprzywilejowanej pozycji, jednak wszyscy zdają sobie doskonale sprawę, że wystarczy dzień konia Adila „ScreaMa” Benrlitoma, by wszelkie plany Gambit legły w gruzach.

Później szanse na napisanie ciekawej historii otrzyma David „Davidp” Prins, który po raz pierwszy będzie miał okazję zmierzyć się z G2, a także Štěpán „Ambi” Beránek, który był niedawno testowany przez międzynarodowy kolektyw gwiazd. Czy Oscar „mixwell” Cañellas Colocho i jego kompani pozbierali się już po ostrych batach od SMB? O tym przekonamy się już około godziny 19:00.

Harmonogram dzisiejszych meczów: 

  • 17:00 – Gambit Esports vs. Team Liquid
  • 19:00 – G2 Esports vs. Vodafone Giants

Wszystkie spotkania w ramach VALORANT Champions Tour wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. twitter.com/Mixwell

Tagi:
G2 Esports Gambit Esports Team Liquid VCT Challengers EMEA VCT Masters
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze