Komil i Dawider rapują o League of Legends. Zobacz teledysk promujący Ultraligę

Komil i Dawider rapują o League of Legends. Zobacz teledysk promujący Ultraligę

29.06.2021, 17:12:53

Zapowiadany od kilku dni utwór Komila i Dawidera, a więc Dawida “Azonha” Letachowicza ujrzał wreszcie światło dzienne. “Rift” promować ma szósty sezon Ultraligi, a więc najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends w Polsce.

Premiera teledysku otworzyła czwartą kolejkę zmagań. Na dobrą sprawę ubarwiła więc półmetek ultraligowych rozgrywek. W celu promocji nagrania Komil i Dawider spotkali się w polsatowskim studiu, biorąc udział w planie zdjęciowym. Za scenariusz, a także realizację wideo odpowiedzialna jest grupa Frenzy – producent m.in. Ultraligi. Podkład muzyczny powstał natomiast w muzycznym warsztacie Fouxa.

Gry dawno wyszły z dogmatu czystej rozrywki. Dla wielu stały się sposobem na życie, w tym dla mnie. Wiem, jak to jest czuć się wyobcowanym, bo nie wszyscy rozumieją Twoje hobby. I chcę, żeby to myślenie zostało daleko za nami. Świat gier to już nie tylko forma odpoczynku, ale dla wielu wyraźny kierunek profesjonalnego rozwoju, który coraz liczniej pojawia się w różnych, popkulturowych wydaniach. Cieszę się, że mogę dołożyć do tego swoją cegiełkę, jako osoba, która jest pewnym pomostem, między światem muzyki a esportu i gier – tak o premierze teledysku „Rift” mówi Dawider. 

Esport to dla mnie odpowiedź na potrzeby kolejnych pokoleń. Żyjemy w czasach rozpędzających się informacji, a młodzi ludzie potrzebują coraz więcej bodźców. W gamingu ilość interakcji na sekundę zdecydowanie przewyższa tradycyjny sport. Rywalizacja na takiej stopie wydaje się być po prostu bardziej wymagająca, a to się przekłada na coraz większe zainteresowanie profesjonalnym podejściem do tematu gier. Tym numerem chciałem zrobić krok w kierunku tych, którzy tak jak ja czują, że komentarze typu „marnujesz czas przed komputerem” to po prostu przejaw kompletnej ignorancji i niezrozumienia potrzeb rzeczywistości. Dla nas to coś co nadaje życiu sens – opowiada Komil. 

Ze względu na tematykę numeru, do trapowego beatu starałem się przemycić jak najwięcej elementów spotykanych w soundtrackach do gier, czy filmów. Sam również interesuję się esportem, więc tym bardziej cieszę się, że mogłem być częścią tego projektu – podkreśla z kolei Foux, producent utworu..

Dawider i Komil przyszli do nas z konkretnym materiałem o dość jasnym przekazie. Staraliśmy się unaocznić tę wizję. Pokazać, że gry to coś o wiele poważniejszego niż się powszechnie wydaje. To potężna gałąź przemysłu rozrywkowego, forma sztuki, a dla wielu nas ważna część życia, z której można czerpać inspirację, siłę i niesamowitą frajdę. Polsat Games i Frenzy zawsze starają się wspierać tak dobre inicjatywy. Czy się udało – oceńcie sami – dodaje Ewa Cejlowska, reżyser teledysku „Rift”.

Okładka "RIFT" - numeru Komila i Dawidera. Fot. Polsat Games

Okładka „RIFT” – numeru Komila i Dawidera. Fot. Polsat Games

Ultraliga to oficjalna liga regionalna League of Legends wspierana przez producenta tytułu – firmę Riot Games. Osiem zespołów bierze udział w walce o nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce na prestiżowym turnieju European Masters. Flagowy projekt stacji Polsat Games można oglądać we wtorki i środy od 17:00 równolegle na antenie Polsat Games oraz w Internecie.

Fot. Michał Liput / Polsat Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze