komedyja mistrzynią świata w League of Legends. Drużyna Polki z triumfem na finałach GIRLGAMER 2019 Esports Festival w Dubaju

22.02.2020, 17:35:00

Co nie udało się Jankosowi, to udało się Olimpii „komedyji” Cichosz. Jedna z najlepszych rodzimych zawodniczek League of Legends sięgnęła po triumf na wielkich finałach GIRLGAMER 2019 Esports Festival w Dubaju. Drużyna Polki – Out of the Blue – pokonała w ostatecznym starciu Grow uP Girls EU.

Dla 25-letniej zawodniczki jest to pierwszy tak poważny sukces w karierze. Wcześniej Cichosz wznosiła co prawda trofea za DreamHack Winter 2018 czy też La Ligue Féminine 2019, jednak nie były to tak wartościowe zwycięstwa, jak to osiągnięte w Zjednoczonych Emirtach Arabskich. 

Na samym początku turnieju komedyja i jej koleżanki trafiły w wyniku losowania na gospodynie zawodów, czyli Galaxy Racer. Po premierowym zwycięstwie przyszedł czas na nieco trudniejsze wyzwanie, jakim było starcie z brazylijskim Team Innova. Podopieczne popularnego Etienne’a „Steve’a” Michelsa zagrały kolejne dobre spotkanie i w efekcie znalazły się o krok od awansu do wielkiego finału. W półfinale po emocjonującym spotkaniu Cichosz rozprawiła się z byłymi kompankami z Beşiktaş Esports Female i tym samym dzieliła ją ostatnia prosta od wymarzonego trofeum. 

Out of the Blue z komedyją na pokładzie rozpoczęło finał z przewagą jednej wygranej mapy. Tym samym polska leśniczka musiała wygrać jedynie dwie mapy, co ostatecznie przyszło jej nadzwyczaj łatwo. Cichosz i spółka nie pozostawiły swoim rywalkom złudzeń i tym samym sięgnęły po główną nagrodę opiewającą na kilka ładnych tysięcy dolarów. 

Czuję, że nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone. W szczególności jestem zadowolona z meczu przeciwko Team Innova, bo zagrałyśmy bardzo dobre macro. Oczywiście nie było łatwo, co udowodnił pojedynek półfinałowy z byłymi zawodniczkami Besiktasu, gdzie przegrałyśmy jedną mapę, a na ostatniej było bardzo blisko. Przed finałem powiedziałyśmy sobie jednak, że powtarzamy scenariusz z Madrytu, gdzie wygrałyśmy 2:0 i plan został zrealizowany w stu procentach – mówiła nam komedyja na gorąco po zwycięstwie w turnieju.

Ostateczna klasyfikacja GIRLGAMER 2019 Esports Festival Dubai:

1. Out of the Blue
2. Grow uP Girls EU
3. Team Innova
4. Team Charon
5. Galaxy Racer

Fot. twitter.com/oob_team

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze